Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Merhabalar, corona’da herkes canı sıkıldıkça video izledi, beklenilmeyen bu ultra satış zamanında siz müşterilere daha çok ve ucuz bir şekilde ulaşmak istediği yerlere gelmek istediler.. Gelin içerik pazarlaması neden önemli birlikte inceleyelim..

1) Neden İçerik Pazarlaması Yapmalısınız?

İçerik pazarlama, satış yapmaksızın müşteriler ve potansiyel müşterilerle iletişim kurma sanatıdır. Buradaki amacımız marka olarak kullanıcıların kalbine girebilmek ve marka sadakatini sağlayabilmek..

İçerik pazarlama stratejileri sizler için güzel bir growht hacking (büyüme hilesi) olacaktır. İçerik Pazarlaması yalnızca metin içeriği üretimi değildir.

İçerik Pazarlama Türleri
İçerik Pazarlama Türleri

2) İçerik Pazarlama Türleri Nelerdir?

Liste içerikleriniz

Sitenizde menü ve listelerinizi paylaşarak potansiyel kullanıcılarınızı sitenize çekebilirsiniz.

Nasıl yapılır içerikleri

Ürününüzün nasıl kullanılacağını çeşitli içerikler ile anlatabilirseniz potansiyel müşterilerinizi daha iyi dönüştürebilirsiniz.

SEO uyumlu içerikler

Seo uyumlu içerikler sizlerin organik trafikler çekerek görünümüzü artırabilirsiniz. Dijital pazarlamaya başlayacaklar için Dijital pazarlamaya başlangıç içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Soru cevap içerikleri

SSS (Sıkça Sorulan Sorular) ile potansiyel müşterilerinizin sizlere sorabileceği bir çok sorun/isteğe cevap vererek ürününüzün kattığı değeri anlatabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri İçin İçerik Pazarlama
E-Ticaret Siteleri İçin İçerik Pazarlama

3) E-Ticaret Siteleri İçin İçerik Pazarlama

Müşteriler sizleri bilmiyorlar, ve bir kişi bir sitede yaklaşık 1 dakikadan daha az bir süre kalıyor. Peki siz o bir dakikayı nasıl değerlendirmelisiniz?

Ürün Tanıtımları

Ürünlerinizin açıklamalarında ürününüzün anahtar kelimelerini içermesi gerekiyor ve en önemlisi de sizi yansıtıyor. Ürünlerinizi eğer doğru anlatırsanız kullanıcılarınızı dönüştürerek satışlarınızı geliştirebilir, adım adım markalaşma sürecinizi inşa edebilirsiniz.

Blog İçerikleriniz

Blog içerikleri sizlere organik trafik sağlar, sizin yüzünüzdür. Neden sizden bir ürün almalıyım? Bana ne gibi bir fayda sağlayacaksın? gibi çözümlerin cevabını verebileceksiniz. Alanınızla ilgili kaliteli içerikler üretebilirseniz bu içerikleri dönüştürebilir ve satışa dönüştürebilirsiniz.

Video Pazarlama

Kullanıcılarınız sizleri görmek isteyecekler. Ürünlerinizin neler olduğunu ve neler vaad ettiğini açıkladığınız videolar üretebilir ve kendi hedef kitlenizi geliştirebilir, marka sadakatini açıklayabilirsiniz. Blog içeriklerinizin içeriklerine videolarınızı yükleyerek ve bu içeriklerinizi sosyal medyalarda paylaşarak 360° deneyim sağlayabilirsiniz.. Markanızı bu kadar rahat anlatabileceğiniz bir dönem geçmişte olmadı.

Mail Pazarlama

Ürettiğiniz blog yada video içeriklerinizi sizlerin e postalarına abone olmuş kişilere daha hızlı, daha avantajlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. E postanıza üye olmuş kişilere hedefleyebilir ve satışlarınızı geliştirebilirsiniz. Aposto! son zamanlarda ki güzel bir mail pazarlama uygulaması. Aposto, gündeme hakim olmanızı sağlayan sanal gazetedir. Katılmak için : Buradan kayıt olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dijital Dönüşüm

https://ogrencibloglari.net
Ibrahim Aydogdu makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
İnsanlar bu hikayeyi tepki gösterdi.
Yorumları göster Yorumları gizle
Yorumlar: 3 Maddede İçerik Pazarlaması Neden Önemli?
  • 13 Aralık 2020

    guzel bir icerik

    Cevap

Bir cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.