içinde

7 Kitapla Seni Değiştiriyoruz

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

7 Kitap| T-İNSAN (Ufuk Tarhan)

+89
Türkiye’nin İlk Kadın Fütüristi Dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi Arasındaki Tek Türk Gelecek Tasarımcısı ve İş Avatarı UFUK TARHAN diyor ki;
Geleceğinizi kendi haline bırakamazsınız! Onu başkası değil, kendiniz şekillendirmelisiniz! Ve bunu yapmak zorundasınız! Başarılı, mutlu olmak istiyorsanız başka seçeneğiniz de yok zaten! “İyi de nasıl yapacağız?” diyenlere yanıt: Geleceğin başarılı insan modeli: T-İNSAN’ile…
Şunu belirtmem gerekir ki okudum bitti tarzında bir kitap değildir kendileri. Okuduktan sonra uygulamaya geçmen kitabı yaşaman gerekir. Geleceğini tasarlamak, mutlu, kazançlı ve başarılı olmak için seni dönüştürebilecek güce sahip olan bir kitap. Geleceğini tasarlaman için önemli ipuçları bulacağın ve nasıl öğreneceğini öğreten bir efsane. Okumadıysan çok şey kaçırmış olabilirsin.

7 Kitap| LEAN IN (Sheryl Sandberg)

+87.jpg
Kadınların iş hayatındaki fedakarlıklarından bahsederken aynı zamanda iş hayatının içinde gezintiye çıkacaksınız. Her kadının kesinlikle okumasını düşündüğüm profesyonel hayatta ayakta kalmak isteyen kadınlara umut ışığı olacak. İş yaşamının kapısını aralayıp gerçeklerle ve eşitsizliğin vahim durumuyla yüz yüze bırakan, manifesto niteliğinde soluksuz okuyacağın bir kitap.
 
 
 
 
 

 

7 Kitap| Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

+86.jpg
Okuduğunuz tüm kişisel gelişim kitaplarını unutun çünkü sıradan bir kitapla   karşı karşıya değilsiniz. Diğer kişisel gelişim kitaplarındaki üsluptan oldukça   farklı. Yapmanız gerekenleri gerçekçi ve net bir şekilde anlatıyor. Gerçek   hayattan verdiği örneklerle konuyu derinlemesine kavrayacağınız bir başyapıt.   Bitirdiğinizde kitaplığına koyabileceğiniz bir kitap değil sürekli başucunuzda   olması gerektiğini hissedeceksiniz.
 
 
 
 

7 Kitap| The Charisma Myth  (Olivia Fox Cabane)

+85.jpg
Hepimiz “karizma değişmez ya vardır ya yoktur” düşüncesini kabul ederiz. Bu kitap ile karizmanın sonradan öğrenilebileceğini deneyerek görüyoruz. Adım adım karizmayla ilgili her şeyi 13 bölümde okuyucuya geçiriyor. Kişiliğinizin yeniden şekillendiğini fark edeceksiniz. Yahoo CEO’su Marissa’nın önerdiği bu kitap çevremizi etkileme konusunda uzmanlaşacağımızı düşünüyor.
 
 
 
 

7 Kitap| Incognito (David Eagleman)

+84.jpg
Hiç dinlemediğiniz bir konuşmada isminiz geçince duymanızı sağlayan ne?
Kitabı bitirdikten sonra farklı bir boyutta uyanacaksınız. Her şeyin farkında ve bilinçli olmanın korkusunu hissedeceğinizden eminim. Kendinize ve insanlara karşı farklı bir bakış açısıyla bakmanıza sebep olacak ufkunuzu iki katına çıkaracak etkileyici bir kitap. Nörobilim dünyasına olağanüstü bir yolculuk sizi bekliyor.
 
 
 
 

 

7 Kitap| The Innovator’s Dilemma  (Clayton M.Christensen)

+83.jpg
Yazarımız Harvard İşletme Okulu profesörlerinden Clayton Christensen. Steve Jobs’un başucu kitaplarından biriyle karşı karşıyayız. Steve Jobs, Jeff Bezos, Elon Musk gibi pek çok iş adamını etkilediği söyleniyor. Kitapta şirketlerin yaptığı sil baştan yeniliklerle başarısızlığa nasıl sürüklendikleri ve gözden kaçırılan inovasyonlardan bahsediliyor. Şirketlerin inovasyonu nasıl daha iyi ve etkili hale getireceğini konu alıyor.
 
 
 
 
 

7 Kitap| Beyin Senin Hikayen (David Eagleman)

+82.jpg
Incognito’dan daha yalın bir anlatımı var. Okuyacağın en akıcı kitaplardan biri olacak. Beyin ile ilgili ele aldığı konuları deneylerle destekleyerek okuyucusunu tatmin ediyor.
Bu, beyninin yaşadıklarınla birlikte nasıl şekillendiğinin ve yaşamının beynin tarafından nasıl şekillendirildiğinin hikayesi.
 
 
 
 
 
 

 

İlginizi Çekebilir: Smart Hedefler 

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

gulsahbayer tarafından yazıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neden Bu Kadar Başarılı Oldular#4

VLADIMIR COSMA