Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Matrix’i izleyen herkes küçük bir çocuğun sadece düşünerek kaşığı büktüğü sahneyi hatırlar.
Acaba bu nasıl oldu ?
Bunun birçok yolu ve adı var bugün 2 tanesinden bahsedeceğim.
İlk olarak benim fazlasıyla ilgimi çeken yolu çok bilimsel konuşmadan anlatmak gerekirse ;her düşündüğümüzde , duygularımızı hissetiğimizde , kolumuzu hareket ettirdiğimizde veyahut bize doğru gelen topa vurmak için ayağımız hareket ettirmek istediğimizde beynimize bir emir vermiş oluruz ve bu emir bir bilgi paketi halindedir. Bu bilgi paketi sinirsel otoyollarla ilgili organa gidip istenen görevin yerine getirilmesini sağlar . Bu olaylara büyüteç tutmak gerekirse göreceğimiz şey nöron denen her bir sinirimizde ilerleyen ileti sinaptik bölge adını verilen boşluklardan atlayarak iletilir . Bu atlama tabiki de bizim bildiğimiz tür bir atlama değil.Her bir nöron kendisinden önceki nörondan (ki buna presinaptik nöron diyoruz) sinyalleri sinaptik boşluğa salınan nöro transmitter dediğimiz madde sayesinde doğru engelleme ve ilerleme ile alır ve iletimi sağlarız.
yapay-zeka-ve-iletişim
Devam etmek gerekirse tam bu ileti anında sinaptik boşluktan atlayan iletiler elektrik alan yayar.Bu da demek oluyor ki eğer bu elektrik alanı nöral implantlarla yakalarsak bu enerjiyi cisimleri hareket ettirme yolunda kullanabiliriz . Güncel örnek vermek gerekirse geçtiğimiz günlerde gerçekleşen TEKNOFEST 2019‘da bu enerjiyi bir oyuncak arabayı hareket ettirmekte kullanımıza açan bir şirket bulunuyordu. Bunun gibi nörobilimsel olaylara merakınız varsa David Eaglemann’ın yazarı olduğu Beyin Senin Hikayen kitabını inceleyebilirsiniz.
İkinci olarak çoğumuz bilip yetenek yarışmalarında gördüğü telekinezi yolu var. Telekinezeyi düşünce gücünün cisimlere, bilindik maddeler kullanılmadan etki etmesi şeklinde tanımlayabiliriz. Çocukluk hayallerimizin gerçeğe dönüşmesidir bir nevi. Telekinezi de fizik kullanılmaz .Genelde telekinezi insanlar tarafından mucize ve az rastlanan bir yetenek olarak bilinir ama bu yanlış bir görüştür.İsteyen herkes telekinezi yolunu yapabilir . Telekinezi bilimsel bir yol olarak kabul edilmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Hackquarters Pioneers Programı 3. Dönemi Başlıyor

Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Bir De Böyle Düşünün

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.