Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

İletişim kişilerarası bağ kurmanın ve bu bağı geliştirmenin en önemli aracıdır. İnsanlar sosyal varlıklardır ve var oldukları ilk andan itibaren çevreleri ile iletişim kurarak varlıklarını devam ettirmişlerdir. İletişimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için etkili iletişim becerileri kazanmak ve bunları kullanmak da son derece önemlidir. Kitaplar da kişileri her anlamda geliştirir, besler ve büyütür. Bu noktada etkili iletişim becerileri kazanmak için en iyi yol kitapların büyülü dünyasına girmektir. Bu yazımızda etkili iletişim becerilerinizin gelişmesine yardımcı olacak etkili iletişim kitap önerileri listesini hazırladık. İşte 10 etkili iletişim kitap önerileri !

İletişimin ABC’si – Ünsal Oskay

İletişim kişilerin varlıklarını devam ettirme sürecinin bir ürünüdür ve çeşitli durumlarda ya da ortamlarda değişimlere uğramaya açıktır. Bu noktada iletişimin insana özgü bir olgu olduğunu ve insana ait süreçlerde devam ettiğini de unutmamak gerekir. İletişimin ABC’si iletişime ait kodların çözümlendiği ve iletişimi tüm yönleri ile ele alındığı bir başyapıt niteliği taşır. İletişim nedir? İletişim ne değildir? İletişim nasıl olmalıdır? gibi iletişimin temel sorularına cevap bulabileceğiniz, herkesin okuması gereken bu kitap etkili iletişim kitap önerileri listesinin üst sıralarında yer alır.

Güzel Konuşma Bir Markadır- Şermin Tekinalp

İletişim yetenekleri zamanla geliştirilebilir ve etkili iletişim kurmak da öğrenilebilir bir özelliktir. Fakat “Güzel Konuşmak Bir Markadır”, etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesinden önce kişilerin kendilerini ve çevrelerini keşfetmesi gerektiğini vurgulayarak etkileyici ve iletişime farklı bir açıdan bakan bir kitap olma özelliğini koruyor. Bu anlamda farklı bakış açılarını deneyimlemek isteyen kişiler için mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alır. 

Beden Dili- Joe Navarro, Marvin Karlins

Çevremiz ile kurduğumuz iletişimde sözcüklerin yanı sıra beden dilimizi, jest ve mimiklerimizi etkili kullanmanın rolü büyüktür. Beden Dili, karşımızdaki kişi ile kuracağımız iletişimde insanları anlamamıza son derece yardımcı olacak bilgiler içerir. İnsanların beden diline bakarak hangi duyguları yaşadığını ve bu duyguları nasıl ifade ettiğini anlamak mümkün. Bu anlamda Beden Dili, insanlara bakış açınızı değiştirecek ve iletişim becerilerinizi geliştirecek etkili iletişim kitap önerileri listesinde yer alan etkileyici bir kitaptır.

Ted Gibi Konuş – Carmine Gallo

Etkili iletişim kitap önerileri denildiğinde herkesin ilk duyduğu ve üst sıralarda yer alan Ted Gibi Konuş kitabında Carmine Gallo, yüzlerce TED konuşmasını inceleyip konuşmacılarıyla, psikologlarla ve iletişim uzmanlarıyla röportajlar yaparak başarılı TED konuşmalarının sırlarını ortaya çıkarıyor. Bu kitapla etkili iletişim kurma yolları hakkında ufuk açıcı bilgiler edinebilir, etkili iletişim yolları hakkındaki bu bilgileri iletişim süreçlerinize dahil ederek sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. 

İletişim Kitabı Doğru İletişim İçin 44 Fikir - Mikael Krogerus
İletişim Kitabı Doğru İletişim İçin 44 Fikir – Mikael Krogerus

İletişim Kitabı: Doğru İletişim İçin 44 Fikir- Mikael Krogerus

Doğru İletişim İçin 44 Fikir kitabında günlük hayatta diğer insanlarla kuracağımız iletişimde uygulayabileceğimiz etkili ipuçlarına yer verilir. Günlük hayatımızı devam ettirirken neredeyse iletişim içinde olmadığımız hiçbir ortam yok ve bu kitap da farklı ortamlarda nasıl daha etkili ve doğru iletişim kurulabileceği hakkında fikirler sunarak okunması gereken etkili iletişim kitap önerileri listesi içinde yer alır. 

Televizyon Üzerine- Pierre Bourdieu

Sosyolog Pierre Bourdieu tarafından kaleme alınan bu kitap günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen televizyona eleştirel bir gözle bakmıştır. İletişimin kitle iletişim araçları ile olan ilişkisini inceleyen bu kitabın özellikle iletişim fakültesi öğrencilerinin okuması tavsiye edilir. 

Berbat Olmak Üzerine Bir Teori- Nick Riggle

Mükemmel insanların sosyal yaşamda yaratıcılıklarıyla örnek olmaları fikrinden hareketle yazılmış bu kitap sosyal iletişime yaptığı vurgular ile de diğer kitaplardan farklı olarak son derece etkileyici olmaya devam ediyor. Günlük hayatımızdaki arkadaşlık, başarı ve mutluluk gibi kavramlara da yeni ve bambaşka bir bakış açısı ile bakmamıza son derece yardımcı olarak etkili iletişim kitap önerileri arasında yer alır.

Asla Yalnız Yeme- Keith Ferrazzi, Tahl Raz

Farklı kişiler ile kurduğumuz iletişim ve yakın ilişkiler bize bambaşka bakış açıları kazandırır. Birbirleri ile etkili iletişim kuran kişilerin hayatları zengin bakış açılarıyla doludur. Şu anda bulunduğunuz konum ve kim olduğunuz başkaları ile kurduğunuz iletişim ve size kazandırdıkları bakış açılarının bir sonucudur. Kitap, iletişim sayesinde gerçekleşen dönüşüm yolculuğumuzu etkili bir şekilde işliyor. Bu nedenle Asla Yalnız Yeme son derece etkileyici bir kitap olarak etkili iletişim kitap önerileri listesinde yer alır. 

Sanatta ve Günlük Yaşamda İletişim Çatışmaları ve Empati- Üstün Dökmen

Kişiler arası iletişimi psikolojik boyutunu ve empatiyi de içine alarak inceleyen son derece geniş çaplı bir kitaptır. Kitapta yer alan kişiler arası iletişim ile ilgili bilgiler anne babaların çocuk eğitimlerinde işine yararken ailede, işyerinde ve benzeri sosyal ortamlarda görülen çatışmaların çözümüne de ışık tutarak yardımcı olabilir. Tüm bu açılardan ele alındığında iletişimi son derece geniş kapsamlı bir şekilde ele alan bu kitap etkili iletişim kitap önerileri listesinin mutlaka okunması gereken kitapları arasındaki yerini koruyor. 

İnsan Okuma Sanatı – Ahmet Alparslan 

Etkili bir iletişim için sadece konuşmak yeterli midir? İletişimdeki etki gücümü nasıl artırabilirim? Kendimi daha güzel nasıl ifade ederim? Gibi iletişim süreçlerinde yer alan temel  sorularla başarılı ve etkili bir iletişimin ipuçlarının yer aldığı bu kitap son derece akıcı bir dille yazılmış etkili iletişim kitap önerileri listesinde yer alır. 

Bu yazımızda etkili iletişim için yararlanabileceğiniz ve etkili iletişim kitap önerileri listenize ekleyebileceğiniz, bakış açınıza ve iletişim kurma şeklinize yön verecek 10 kitap önerisine yer verdik. Bu kitapları keyifle ve büyük bir merakla okuyabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.

İlginizi Çekebilir: Kişisel Gelişim için Okunması Gereken 20 Kitap

https://ogrencibloglari.net
ogrencibloglari makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: En Etkili İletişim Kitap Önerileri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.