Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

86 / 100

Mies Van der Rohe nin ünlü sözü ‘’Az çoktur’’ ya da orijinal deyişiyle ‘’Less is More’’ düsturuna dayanan minimalist akımın etkilerini bu ara her yerde görmek mümkün. Son dönemde özellikle sanat eserlerinde, tasarımda, mimaride ve dekorasyonda karşılığını bulan minimalizm, aslında bir yaşam felsefesi. Bununla birlikte minimalizmi hayata geçirmek için hem deneyime hem de yaratıcılığa ihtiyaç olduğu bir gerçek. Aynı durum ev dekorasyonunda minimalizm felsefesini uygulamak isteyenler için de geçerli.

Oturma odası
Ev dekorasyonunda mi̇ni̇mali̇st dokunuşlar

Az eşya, yalınlık, düz renkler ve az malzeme kullanılarak, gerçek değerlerden çıkan güzelliği dekorasyonda yakalamak için de çokça yetenek ve disiplin gerekiyor. Bu da evlerini sevdiği birçok eşyayla doldurmaya alışmış çok sayıda insan için hiç de kolay değil. Fakat bazı alışkanlıklarınızdan kurtulduğunuz sürece, siz de evinizde yalın bir görünüm yakalayabilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım…

Ev Dekorasyonunda Minimalist Dokunuşlar| Önce Fazlalıklardan Kurtulun!

Yatak odası. Jpg
Ev dekorasyonunda minimalist dokunuşlar

Minimalizmin ana ilkelerinden biri de fazlalıklardan kurtulmak. Bu nedenle öncelikle şimdiye kadar bir türlü kopamadığınız, ancak işe yaramayan eşyalarınızla vedalaşmanız gerekiyor. İlk etapta rafların ya da masaların üzerinde duran, fakat kullanmadığınız bütün fazlalıkları dolaplara kaldırarak işe başlayın. Sevdiğiniz bir-iki dekoratif aksesuar haricindeki her şeyi ortadan yok etmek konusunda mutlaka kararlı olun.

Ev Dekorasyonunda Minimalist Dokunuşlar| Dekoratif Vurgular

Minimal bir eve sahip olmak, tabii ki dekoratif aksesuarlardan tamamıyla kurtulacağınız anlamına gelmiyor. Burada önemli olan onları aşırıya kaçmadan, genel dekorasyona vurgu yapacak şekilde kullanmayı öğrenmek. Örneğin duvarlarınıza küçük küçük çok sayıda çerçeve asmaktansa, bir tane büyük ve etkili bir sanat eseri asabilir; küçük ağaçlar ve bitkilerle evinize taze bir hava katabilirsiniz.
Salon odası. Jpg

Ev Dekorasyonunda Minimalist Dokunuşlar| Duvarları Beyaza Boyayarak İşe Başlayın

Beyaz duvarlar, evinizde taze ve ferahlatıcı bir görüntü yaratır. Son birkaç yıldır popüler tasarım trendlerinden biri olarak da kabul edilen beyaz duvarlar, aynı zamanda minimalizmin yoğun olarak benimsendiği İskandinav ve Japon kültürlerinde de tercih ediliyor. Evinize ekstra aydınlık katacak bu dekorasyon trendini, kullanacağınız farklı renkte eşyalarla ve tahta aksesuarlarla birlikte uygulayabilirsiniz.
Oturma odası 1. Jpg

İlginize Çekebilir: Yapay zeka ile tasarım mümkün mü ?

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Bu makale sizlere yardımcı oldu mu?
EvetHayır
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: EV DEKORASYONUNDA MİNİMALİST DOKUNUŞLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Kendinize Değer Katın

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Trendler

Arşivler