içinde ,

FULAR, SİYAH T-SHİRT, GÖZLÜK, PAPYON KISACA ‘MİMAR’

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Mimarlık 

Fular , siyah kemik gözlüğünüz ve siyahlardan oluşan kombininiz ile bitmiyor maalesef. Mimarlık, hayatımızın her anında bizimle beraber yaşayan ,  sürekli değişen ve  gelişen bir dal. Bir yapı yaparken her detayına kadar düşünmek lazım. Yapıdaki yaşayan insanların ne istediğini anlamamız lazım yoksa sıkıntılar yaşayabiliriz. Sadece yapıları dikmek , çizmek ile  olmuyor mimarlık. Mimarlık demek bence yaşatmak kelimesine eş değer. Eğer mimarlık okumaya karar aldıysanız bu dediklerimi zamanla anlayacaksınız. Mimarlık okumak zor mu kolay mı ? gibi soruları kafanızdan atmanız gerek öncelikle. Her bölümün zorluğu vardır ama mimarlığın biraz fazla zor olduğu bir gerçek. 🙂 Bu mesleği yapabilmeyi göze almaya karar verdiyseniz bölüme başlarken hayatınızda birkaç değişiklikler yapacaksınız benden söylemesi. Uykuyu çok seviyorsanız artık ELVEDA! demenin vakti geldi. Uykunuzun açılması için – sevmeseniz bile zamanla alışacaksınız eminim- kahve bağımlısı olmaya hazır olun. Arkadaşlarınıza , ailenize , sevgilinize  yeteri kadar vakit ayıramayabilirsiniz ama bu durum onlar için eskisi kadar zor olmayacak. 🙂 
 
Gelelim derslere. Hocaların ilk başta ne istediklerini anlamayacaksınız ama sıkıntı yapmayın bizlerde o yollardan geçtik. Bu algıyı en çok temel tasarım adlı derste yaşayacaksınız. Bu zamana kadar hocanın derste ne  istediğini anlayan olmadı  – ben anlarım bir ders ne kadar anlaşılmaz olabilir demeyin zamanı  gelince görürsünüz.- 🙂 Sosyal yaşama gelince mimarlık okumayan arkadaşlar edinmek isteyeceksiniz  çünkü hep mimarlık hakkında konuşmaları midenizi bulandıracak. Üzülmeyin etrafınızda sadece mimarlıktan arkadaşlarınız olacak çünkü diğer bölümdekiler eğlenirken siz proje yapıyor olacaksınız ve o an sadece aynı bölümde olan arkadaşınız sizinle aynı kaderi paylaşıyor olacak.
Çevrenizde  ‘Mimarlık okumayın, sabaha kadar uykusuz kalıyorsunuz, çok masraflı, eğlenmeye vakit yok, sevgili bile yapamıyorsunuz’ gibi sözler duyacaksınız ama aldırış etmeyin. Bu bölümü seviyorsanız  bunlar sizi yıldırmaz.  Her zorluğun bir güzelliği vardır.
Tüm kalbimle ve heyecanla yazdığım yazıları ve paylaşımlarımı keyifle okumanız ve merakla takip etmeniz dileğiyle !     

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Anonim tarafından yazıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

makine mühendisliği

Makine Mühendisliği Tanımı

işletme bölümü

Neden İşletme Bölümüne Önyargılılar?