Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

70 / 100

Gazeteci/yazar/blogger Şule Güner “Teknoloji insan içindir” bakış açısından yola çıkarak ünlülerle teknolojinin konuşulduğu, Youtube’da yayınlanan “Celebrity Tech Talks” isimli içeriği geliştirdi. Gelecekte Müzik Nasıl Olacak?

Teknoloji hayatımızın içinde. Hatta kimilerinin hayatının merkezinde. Dijitalleşme giderek hız kazanırken, teknolojiyi insandan ayırmak imkansız hale geliyor. Bazıları her yeni çıkan cep telefonunu satın almak istiyor veya cep telefonundaki 20 uygulamayı da düzenli olarak kullanıyor. Bazıları ise cep telefonunu hala sadece konuşmak için kullanıyor.

Güner, dijitalleşmenin insan için olduğunu belirterek, konuyla ilintili olmayan kişilerin bile dijitalleşmeyle ilgili daha sağlam fikirlerinin oluşması için teknolojiyi bir de aynı zamanda kullanıcı olan ünlülerden dinleyelim istemiş. Cep telefonundan mobil uygulamaya, sosyal medyadan yapay zekaya ünlüler teknolojiyi ne kadar kullanıyor? Teknolojinin bizi götürdüğü gelecekle ilgili düşünceleri neler? İşte tüm bu sorular, alanında ünlü isimlere soruluyor.

Celebrity Tech Talks’un ikinci bölümünde Şule Güner’in konuğu 1990’lı yıllar ve 2000’li yılların başlarında Türk müziğini yurtıdışında tanıtan Dolapdere Big Gang isimli yabancı şarkıları Türk makamlarıyla yorumlayan grubun solisti, aynı zamanda Türkiye’nin en iyi İngilizce şarkı söyleyen vokali olarak bilinen Emir Yeşil oldu. Müzik koçluğu yapan Yeşil, aynı zamanda ses mühendisi olması ve teknolojik gelişmeleri takip etmesiyle bilinen ünlü bir müzisyen.

Bu sohbette hangi konulara değinildiğine gelince…

Herkes müziksever değil mi? Güzel bir vokali, bir enstrümanın tınısını dinleyerek kendisini iyi hissetmeyen var mı? Ya da canlı bir performansta kendisini ortamın coşkusuna kaptırmayan…
Ancak dijitalleşme müziği yeniden şekillendiriyor. Dijital ürünler, enstrümanların hatta vokallerin yerini alıyor. Şarkıların “vadesi” kısalıyor. Artık klasikleşecek şarkılar ortaya çıkmıyor. Peki neden?

Maliyetleri teknoloji sayesinde en aza indirgeleyebildiğimiz dijital çağda, sanatın en çok gelir getiren ana kolu olan müzik sektöründe insan faktörü büyük ölçüde etkilenecek. Yakın gelecekte bizi nasıl bir müzikal ortamın beklediğini, müzik ve müzisyen kavramının nasıl değişeceğini Şule Güner’in Emir Yeşil ile yaptığı söyleşide izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:İnsan Beyni ve Dijital Dönüşüm

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

https://ogrencibloglari.net
makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Bu makale sizlere yardımcı oldu mu?
EvetHayır
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Gelecekte Müzik Nasıl Olacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Translate

Kendinize Değer Katın

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Trendler

Arşivler