içinde

Gençlere yol gösterecek yeni bir dijital içerik: Yurt Dışındaki Teknoloji İnsanlarımız

yurt dışındaki girisimciler

Bu yazımızda ilham verici bir programı sizlerle tanıştırmak istiyoruz: Yurt Dışındaki Teknoloji İnsanlarımız

Nedir Bu Programın Amacı?

Yurt Dışındaki Teknoloji İnsanlarımız isimli YouTube programı, bir ilki yerine getiriyor. Bu programda yurt dışında yaşayan, mesleki ve profesyonel yaşantılarını dünyanın herhangi bir ülkesinde devam ettiren Türkler tanıtılıyor. Kişiler kendilerini anlatırken, böylece Türkiye’de aynı alanda çalışan uzman veya uzman adaylarının bu insanlardan esinlenmesi amaçlanıyor.

Kanalın amacı Türk vatandaşlarını yurt dışına gitmeye özendirmek değil, kendilerini daha da geliştirmelerini sağlamak. Röportajdaki uzmanın deneyimlerinden faydalanmak ve benzeri çalışmaların Türkiye’de de yapılması için esin kaynağı oluşturmak. Türkiye’de teknoloji konusunda en büyük eksikliklerden birisi deneyim…

Peki Neden İzlemeli?

Gerek teknoloji uzmanları gerekse öğrenciler seçtikleri veya seçecekleri alanda kendilerini neyin beklediğini bilmiyorlar. Nasıl bir yol haritası izlemeleri gerektiğini merak ediyor, öğrenmek istiyorlar. Bu nedenle yurt dışındaki teknoloji insanlarının deneyimleri ve bu kanal aracılığıyla aktarımları diğer ülkeler gibi bizim ülkemizin de dinamosu olan teknolojinin gelişmesi için oldukça faydalı olacaktır. Hatta bazı profesyoneller ve öğrenciler bu kanalı izleyerek bazı imkanlarla karşılaşabilir, burs şansı yakalayabilirler.

Deneyimli ve Başarılı İnsanlar Konuk Oluyor

Yurt dışındaki Teknoloji İnsanlarımız’ın ikinci bölümünün konuğu Ohio Devlet Üniversitesi profesörlerinden ve veriyle ilgili çalışmalar yapan DAtAnchor’in kurucusu C. Emre Köksal. TED Ankara Koleji’nden mezun olan Köksal, ODTÜ Elektrik ve Elektronik’ten mezun olduktan sonra MIT’de aynı alanda yüksek lisans yaptı. Burada aynı zamanda finans teknoloji konusunda uzmanlaştı ve doktorasını tamamladı. İsviçre’deki EPFL’den başuzman olarak davet alan C. Emre Köksal, profesör kadrosuna katılmak üzere Ohio Devlet Üniversitesi’nden davet aldı. Son olarak kendi şirketi DAtAnchor’ı kuran Köksal “veri ve gizlilik” ilişkisine ilişkin verinde şu anda herkesin merak ettiği konulara açıklık getirdi.

Köksal sohbetimizde verinin geleceğini, veriye nasıl sahip çıkabileceğimizi, dijitalleşme yolunda verilerimizi nasıl kontrol ederek sanal güvenliğimizi, özel hayatımızı ve kurumsal kimliğimizi koruyabileceğimizi anlattı.

İlginizi Çekebilir:Geleneksel İşler Dijitalleşiyor

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz...

Rapor Et

Ne düşünüyorsun?

Yazan ibrahimaydogdu

Gençliğe Değer katmak isteyen bir genç.
Ogrenci Blogları Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Dünyanın Yükselen Trendi: Podcast

çatışma yönetimi

Kurumlarda Çatışma Yönetimi