içinde ,

Google Neden Bu Kadar Başarılı?

google

Google Haberlere abone olarak gençlere değer katabilirsiniz.Google Haberler Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

Google Neden Bu Kadar Başarılı?

Google neden bu kadar başarılı? Çünkü Google mükemmel mühendislere ve üretken akıllara sahip. Başarısının En Büyük nedeni çalışanları. Peki üretken akılları nasıl çekiyor? En önemlisi üretken akılları nasıl elinde tutmayı başarıyor? Birinin çalışma ortamı ile çalışanı yakalaması. Beraber Google’ın çalışma süresi kısa bir yolculuğa çıktığımızda neden üretken akılların Google’ı seçtiğini anlayacaksınız.

Ofis denilince aklınıza gelen ilk görüntü ne? Yöneticiler için devasa ve lüks bir ofis ve diğerleri içinse herkesin ortasında yer alan kutu ofisler yabancı gelmedi değil mi?  Google için bunun tam tersini düşünebiliriz. Sakın her çalışanına devasa odalar veriyor diye düşünmeyin. Google yaratıcılığı,  üretkenliği arttırmak ve tüm çalışanların birbirleriyle diyalog halinde olabilmeleri için kalabalık ofisleri tercih ediyor. Gürültü, kalabalık, dağınıklık, çalışanların enerji dolu bir şekilde iletişim kurduğu üretkenlik ve yaratıcılık dolu ofisleri ortaya çıkarıyor. Ofislerin kalabalık ve dağınık olmasının üretkenlik ve yaratıcılıkla ne ilgisi var dediğinizi duyar gibiyim. Google’ın multi-milyardolarlık bir bölümü haline gelen AdSense ürünü, ofiste bilardo oynayan farklı ekiplerden bir grup mühendisin yalnızca bir günde ortaya çıkardığı bir şeydi.
1234
Şirketin mevcut ofislerinin birçoğunda, ses ve ışık geçirmemek  için hava geçirmez kapı kilitleriyle donatılmış – denizaltılarda bulunan – odalar var.
Gürültüden sıkıldığınız sakin tek basınıza oturmak istediğiniz zamanlar için uyku kapsüllerine ve küçük toplantı odalarına sahipsiniz.5220
Google çalışanları mevcut olan en yüksek bilgisayar kapasitesine ihtiyaç duyuyor ve Google tüm çalışanlarına kaynaklar konusunda oldukça cömert davranıyor. Tüm bunlara ek olarak, çalışanlar “çok sayıda müze ve etkinlik” için indirimli biletler alıyorlar.78963
Diğer şirketler ofislerine sadece masa tenisi koymakla yetinirken Google çalışanları güneşin altındaki hemen hemen her sporun tadını çıkarabilir durumda. Kaya tırmanma duvarları, plaj voleybolu çukurları, buz pateni pistleri, koşu parkurları, yeşillikler koyarak, bowling salonları, basketbol sahaları, futbol sahaları, masa tenisi masaları ve tahta oyunları odaları bulunmaktadır.5263Ofisleri aynı zamanda saunalar ve masaj odaları içeren ‘sağlıklı yaşam merkezleri’ ile donatılmıştır. Her anlamıyla çalışanını düşünen bir şirket. Bu göz alıcı ofisler evde çalışmayı azaltarak şirket kültürünün ayakta kalmasını sağlıyor bilirsiniz kültürü oluşturmak çok zahmetli bir iş ve kontrolden çıkmasını kimse göze alamaz.
Çalışanlar kafa dağıtmak istediği anda oyun tasarımı ve ortak çalışma odasında geçirmeden geçirebiliyorlar. Her zaman kütüphaneyi ve akvaryumu ziyaret edebilme şansı var var var bu şuan sadece Zürih ofisi için geçerli.
5-Yeni-google-tel-aviv-ofis-by-Camenzind-evolution1
Cogu çalışanına Karşı koyamayacağı Avantajlar Sunan Google Ofisleri de sıkıcı halinden kurtarıp özgür, Yenilikçi ettik konforlu hale getirmesinin sebebine En başta değinmiştik. Google’ın kurucusu Larry Page , özel evlerde daha rahat çalışabilirler yola çıkarak, üretken olmaları için böyle ofisler planladıklarını daha önce bulunduğundan röportajlarda da defalarca dile getirdiler. Hepimizin çalışmak isteyeceği türden bir şirket olan Google’da evden çalışmak istiyorum diyen çıkmaz sanırım bu avantajlardan öğrenmeden sonra.

İlginizi Çekebilir: Vikipedi Yasaklandıktan Sonra Neler Değişti

Rapor Et

Ne düşünüyorsunuz?

gulsahbayer tarafından yazıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herkesin Karşısına Çıkacak Olan Sınav; IELTS

Mustafa Kemal Paşa ve Samsun yolculugu (1)