Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

86 / 100

Sizlere benim de üyesi olduğum Bi Dünya İçerik ekibinden bahsedeceğim bu yazımda. Öyle bir ekip düşünün ki merak ve hayal gücü yüksek, araştırarak bilgiye erişip analiz eden, etkili sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli, girişken ve girişimci, hıza ayak uyduran, eleştirel düşünen ve en karmaşık problemleri beyin fırtınası yaparak çözen bireylerden oluşsun. Her alanda çevik ve dinamik yapısıyla hızlı karar alan, uygulayan, ve değerleri benimsemiş bir şekilde yoluna devam eden bu gençlerin hikayesini dinlemeye hazır mısınız?

Bi dünya i̇çerik| nasıl başladı
Bi dünya i̇çerik| nasıl başladı

Bi Dünya İçerik| Nasıl başladı?

Ortak değerlere sahip ve yollarının kesişmesi gereken 63 genç yeteneğin buluşması ile başladı yolculuğu Bi Dünya İcerik’in. Her şey Nesrin Fırat’ın 5.8.2020’de “Ufkumuzu açan gençlerimiz var.” diyerek sevgili Yasemin Karakaya desteğiyle gönül verdiği bir çalışmanın, ortak bir amaç için yolları kesişen 63 genç yeteneğe ulaşması ile başladı.

Misyonu ise bir araya geldikleri o ilk gün belliydi: Küreselde her alanda, her birey ya da kuruma YÖNDER olmak! Bu misyona yakışır şekilde, heybelerindeki bilgileri paylaştıkça çoğaltırken, ortak akıl, ortak karar ve ortak uygulama prensibini ilke edindiler.

Bi dünya i̇çerik| neler yapıyorlar
Bi dünya i̇çerik| neler yapıyorlar

Bi Dünya İçerik| Neler yapıyorlar?

Haftada 3 gün bir araya gelerek; Bir günü, bireysel gelişim eğitimlerine, İkinci günü, kitap kulübü ve atölye çalışmalarına, Üçüncü günlerini İngilizce konuşma kulübüne ayırıyorlar. Mentörlük alıyor ve tersine mentörlük veriyorlar.

Her gün konu sınırı olmaksızın içerik üreterek, bunları birbirlerinden beslenmek adına paylaşıyorlar. Kısacası bu projede; okumak, anlamak, yorumlamak, konuşmak, yazmak ve üretmek öne çıkıyor!

Tüm bunların yanında sosyal sorumluluk projeleri de üretiyorlar. İçlerinden bir arkadaşlarının ihtiyacı olan yüksek lisans bursu ile başlayan bu yolculuk diğer 100 öğrenci için de devam ediyor.

Şimdi bir de onların kaleminden dinleyelim:

Genç, dinamik ve en önemlisi de geleceğe yönelik mavi umutları olan gençlerin bulunduğu organizasyona biz Bi Dünya İçerik diyoruz. Hayal Elçisi projemiz ile mavi umutları olan arkadaşlarımıza burs imkanı sunacağız. Çünkü biz mavi umutları olan her çocuğun ve gencin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bi Dünya İcerik olarak hedefimiz 100 öğrenci arkadaşımıza dokunmak. Bu doğrultuda halen başvurularımız devam ediyor.

Burs hakkında söyledikleri ise şu şekilde;

Bi’ Dünya içerik ailesi olarak Hayal Elçisi Burs Projemizi ilk olarak 28 Eylül 2020 tarihinde hayat geçirdik. Son başvuru tarihi 18 Ekim olan burs projemiz ile kazan kazan üzerine kurulu sistemimizde öğrenciler ve firmalar arasında köprü kurarak, öğrencilerimize destek olup firmaların eksiklerini kapatıyoruz.

Alanında uzman eğitmenlerimiz firmaların değişen ve dönüşen dünyaya adapte olmasında gerekli eğitimleri vererek firmaların gelişmesine yardımcı olurken öğrencilerin de gelişimine katkı sağlıyorlar. Bi Dünya İçerik Hayal Elçisi Bursu doğrudan öğrencilere maddi bir meblağ vermez; firmalarla öğrencilerin buluşmasını sağlayarak firmaların, öğrencilerin ihtiyaç kalemleri doğrultusunda öğrencilere burs vermesini sağlar.

Bi dünya i̇çerik| burs kimlere verilir
Bi dünya i̇çerik| burs kimlere verilir

Bi Dünya İçerik| Burs Kimlere Verilir?

Hayal Elçisi Burs Projesi İhtiyacı olan 100 öğrenciye burs vermeyi hedeflemektedir.

Bi Dünya İçerik| Başvuru Şartları Nelerdir?

Hayal Elçisi Burs Projesi ilk bursiyerlerine 2020-2021 eğitim dönemi içerisinde kavuşacak. Bi’Dünya İçerik Hayal Elçisi Projesi;

 • Maddi durumu yetersiz,
 • Lisans eğitimi gören,
 • Eğitim sürecinde devamlı

durumdaki başarılı öğrencilere burs vermeyi amaçlamaktadır.

Burs Kriterleri

 1. Herhangi bir resmî ya da özel kurumdan burs alman halinde form geçersiz sayılır.
 2. Okul dışında gelir elde edebileceğin, çalıştığın yer varsa bursun geçersiz sayılacaktır.
 3. Maddi durumu elverişsiz olan kişilere destek verilecektir.
 4. Üniversitede öğrenci olma şartı bulunmaktadır.
 5. Bi Dünya içerik ailesi olarak Hayal Elçisi projemizi hayata geçirdik.
 6. Projemiz kapsamında bursa ihtiyacı olan 100 öğrenci arkadaşımıza yardım edeceğimizi söyledik. Başvurularımız şu an devam etmekte.

Kazan kazan üzerine kurulu sistemimizde öğrenciler ve firmalar arasında köprü kurarak, öğrencilerimize destek olup firmaların eksiklerini kapatıyoruz.

Alanında uzman eğitmenlerimiz firmaların değişen ve dönüşen dünyaya adapte olmasında gerekli eğitimleri vererek firmaların gelişmesine yardımcı olurken öğrencilerin de gelişimine katkı sağlıyorlar.

Değerli eğitmenlerimiz firmalara destek vermek için hazır. Sizlerde firmanızı bir adım ileriye taşımak için bizlere mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Mail adresimiz: bdihayalelcisi@gmail.com

Bi Dünya İçerik| Hayal Elçisi Burs Kalemleri Nelerdir?

Bi dünya i̇çerik| hayal elçisi burs kalemleri nelerdir
Bi dünya i̇çerik| hayal elçisi burs kalemleri nelerdir

Lisans öğrencilerine verilecek olan Bi’Dünya İçerik Hayal Elçisi Burs kalemleri şu şekildedir;

 • Eğitim bursu
 • Teçhizat (T cetveli, pergel, bilgisayar, deney tüpü, önlük,  vs.)
 • Kitap Bursu.

Bursiyer olan öğrenciler firmanın belirlediği tarihler aralığında, yukarıda seçtiği burs kalemleri doğrultusunda 1 yıllık burs alacaklardır.

Bi Dünya İçerik| Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bi Dünya İçerik Hayal Elçisi Burs başvurusu online bir form üzerinden yapılmaktadır.

Başvuru formu linki: https://docs.google.com/forms/d/1kBV1DYFOzYaketZmkVQx1l8MDKG8xo1R8dCYfUEqzNA/edit

Kolektif bir şekilde yürütülecek olan bu süreç kazan-kazan ilişkisi üzerine yapılanacaktır.

Nedir bu Kazan-Kazan?

Özünde köprü olmaktır. Öğrenciler toplumsal geleceğimize katkı sunacaklar. Firmalar ise bu süreçte hem öğrenip hem mavi hayalleri olan öğrenci arkadaşının elinden tutacaklar. Değerli eğitmenlerimiz ve danışmanlarımız firmalara destek vermek için hazır. Eminiz ki siz de firmanızı her yönüyle iyiye, güzele taşımak istiyorsunuz ve geleceğin gençlerde olacağına inanıyorsunuz. Firma sahipleri olarak sizlerle birlikte gençlerin hayallerine ortak olacağız.

Bi dünya i̇çerik| peki hayal elçisi nedir
Bi dünya i̇çerik| peki hayal elçisi nedir

Bi Dünya İçerik| Peki Hayal Elçisi nedir?

Hayal Elçisi, birbirinden özel arkadaşlarımızın hayallerine destek olurken bir yandan da kendilerini ve kurumlarını geliştiren bireylerdir. Özellikle online eğitimin öneminin giderek arttığı günümüz dünyasında, sizlerin arkadaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmesi noktasında bizlere destek olmanızı istiyoruz. İlk olarak yolumuza Dünya’nın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği yüksek lisansına kabul edilen ekip arkadaşımız Özüm ile başladık.
Tam bu noktada size şöyle bir soru yöneltmenin faydalı olacağını düşünüyoruz: “Çalışanlarınızın ve kendinizin yeni bilgilerle aydınlanmasını ister misiniz?” Eğitimini almak istediğiniz konu ile ilgili sizleri profesyonellerle buluşturuyoruz ve karşılığında sadece bizim Hayal Elçimiz olmanızı bekliyoruz!

Bi dünya i̇çerik| peki hayal elçisi nedir
Bi dünya i̇çerik| peki hayal elçisi nedir

29 Ekim Cumhuriyetimizin 97. yılında sürprizlerle dolu bir Cumhuriyet Gala’sı planlıyoruz.

Değerli yazarlarımızdan imzalı kitaplar, eğitim hediyeleri, çeşitli sürprizlerle bu galada burs için seçilen 100 öğrencinin ismini açıklayacağız. Bi Dünya İçerik hesaplarını takipte kalın!

Banner

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Bu makale sizlere yardımcı oldu mu?
EvetHayır
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Hayal Ortağım: Bi Dünya İçerik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Translate

Kendinize Değer Katın

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Trendler

Arşivler