Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

78 / 100

SOSYAL MEDYA

Günümüzde artık hepimiz sosyal medyayla iç içe yaşıyoruz. Hatta sosyal medya artık o kadar büyük bir önem taşımaya başladı ki birincil haber kaynağı olarak kullanılmasının yanında insanların gününün kayda değer bir kısmını da kapsıyor. Linkedin sizlerinde bildiği üzere profesyonellerin ya da profesyonel olmak isteyenlerin oluşturduğu sosyal bir medyadır.

Gün geçtikçe sosyal medya uygulamaları artıyor ve her şeyde olduğu gibi bu alanda da sayı arttıkça genelden özele doğru bir yönelme meydana geliyor Fotoğraf attığımız sosyal medya uygulaması, hikaye attığımız sosyal medya uygulaması, mesajlaştığımız sosyal medya uygulaması… Liste bu şekilde uzayıp gidiyor ve hepimizin telefonlarında da bu uygulamaların neredeyse hepsi mevcut. E haliyle sosyal medya haberleşme ağının baş tacı olunca iş hayatımızda da kullandığımız profesyonel bir uygulamanın da olması şaşırtıcı bir durum değil.

 LINKEDIN

LinkedIn nerdeyse bütün firmaları bizler ile buluşturan profesyonel bir sosyal paylaşım sitesi. Profesyonel firmalara ulaşmak için eskiden CV’mizi oluşturup kapı kapı dolaşırdık. Sizin de firmalara gidip CV bıraktığınız olmuştur. Dijital çağın sağladığı kolaylıklar arasında işte bu ayrıcalık da var. Artık tüm firmalara oturduğumuz yerden ulaşabiliyoruz. Tabii bu konuda LinkedIn en büyük yardımcımız.

Linkedln

KARİYERİNİZ İÇİN GEREKLİ BİR ADIM

LinkedIn yukarıda da bahsettiğim gibi gerçekten iş hayatını çok kolaylaştırıyor. Sisteme kaydolun sanal CV’nizi oluşturun ve iş ilanlarına anında online olarak başvurun. Bunun yanı sıra sektörün bilinen bilinmeyen neredeyse tüm firmalarına bu şekilde ulaşabilir, onlarla iletişim kurabilir ve alanında uzman insanlarla konuşup istediğinizi elde edebilirsiniz.

LINKEDIN İLE KENDİNİ GELİŞTİR

LinkedIn bir sosyal medya uygulaması gibi çalışsa da uygulama üzerinden eğitimler alıp canlı yayınları takip ederek kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Bunun yanında LinkedIn üzerinden eğitmenler ve sektörün ileri gelenleri kendi eğitimlerine özel indirimler veriyor, hatta kurslarını LinkedIn’e özel ücretsiz olarak da sunabiliyorlar. Öğrenciyseniz kendinize LinkedIn üzerinden burs bulmanız, bir projeniz varsa bunun için yatırımcı bulmanız bile mümkün bağlantılarınız sayesinde.

NEDEN LINKEDIN?

Bunun bir sürü sebebi var. İşte bunlardan bazıları:

  • İşverenler, iş görenler ve kısacası iş trafiğinin aktığı ortamda olmak için LinkedIn kullanmanız yeterli.
  • LinkedIn profili oluşturmak çok kolay ve anlaşılır.
  • Aldığınız eğitimlerden, sertifikalara ve kurslara kadar her şeyi profilinize ekleyip bunları diğer insanlara sunabilirsniz.
  • LinkedIn üzerinden teknik bilgilerinizi online sınav ile ölçüp LinkedIn onaylı olarak kanıtlayabilirsiniz.
  • Uluslararası firmalar, çalışanlar ya da işverenler ile çok kısa zamanda bağlantıya geçebilirsiniz.
  • Potansiyel müşterilerinize ulaşmak, iş potansiyelinizi geliştirmek için mükemmel bir yol.
  • LinkedIn ile piyasanın her alanında var olmak elinizde.

Linkedln2

LINKEDIN NASIL AKTİF OLARAK KULLANILIR?

LinkedIn’de kolayca profesyonel bir hesap seviyesine gelebilirsiniz. Bunun için sektörün büyük isimlerini takip edin, etkili yorumlar yapın, nitelikli paylaşımlarda bulunun, bol bol bağlantı kurun ama dikkat edin çünkü LinkedIn’de gereksiz bağlantı ve aramaları banlayan bir sistem mevcut. Bir anda hesabınızdan olmayın J

Bu yazımda size özet bir şekilde LinkedIn hesabı açmanızın neden önemli olduğundan bahsetmek istedim. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Bu linkten ‘Öğrenci Blogları’ LinkedIn hesabımıza ulaşarak bu platforma bir başlangıç yapabilirsiniz.

Öğrenci Blogları Linkedln Hesabı

Bu linkten de ‘Değer Katan 14 Linkedln Hesabı’ yazımıza ulaşabilirsiniz.

Değer Katan 14 Linkedln Hesabı

İlginizi Çekebilir : Neden Kendi Markamızın Değerini Artırmaya Çalışmıyoruz?

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Bu makale sizlere yardımcı oldu mu?
EvetHayır
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: İş Hayatının Sosyal Medyası: Linkedin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Translate

Kendinize Değer Katın

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Trendler

Arşivler