içinde

İşletme Bölümü İçin Yararlı Olabilecek 6 Yararlı Oyun

smphn2

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

1) Startup Company

Oyunda, teknoloji şirketi kurup CEO’su oluyor ve belli başlı aksiyonlar alarak değeri vb. gibi bazı özellikleri geliştirebiliyorsunuz, şirketi satma ya da yatırımcı alma tamamen size bağlı. Böylece gördüğünüz bazı temel teoremleri eğlenceli bir şekilde uygulama imkanı sağlıyor. (Türkçe dil mevcut)

Startıp Company Logo

2) Production Line

Bu oyunda ise üretim bandı yapıyor ve çeşitli ürünleri üretiyoruz, eğer üretim dersi aldıysanız tam size göre bir simülatör.

Productıon Line Logo

3) Game Dev Tycoon

Buradaysa bir oyun firması kuruyor ve belli başlı denetleme firmaları size puan veriyor ve ona göre satış yapıyorsunuz, tek başınıza garajda başlayan bir öykü acaba ne kadar devam edecek?

Game Dev Tycoon Logo

4) Smartphone Tycoon (Mobil)

Smartphone’da ise akıllı telefon yapıp, satış yapıyorsunuz. Telefon hakkında her şeye siz karar veriyor ve belli bir fiyattan satıyorsunuz. Ne kadar büyüyeceksiniz ve acaba hayal gücünüz ne kadar güçlü?

Smartphone Tycoon Logo

5) Capitalism 2

Eski bir oyun olmasına rağmen Harvad’da oynatılmış bir oyun. Oyunun içindeki firmadan istediğiniz sektör ve ürünle başa başsınız ve her şey sizin elinizde, hadi girişimci ruhunuzu ortaya çıkarın.

Capitalism 2 Logo

6)The Founder

Bu oyun sadece web tabanlı. Burada firma satın alabilir, çeşitli şekillerde büyüyebilir(askeri, sağlık, teknoloji vb.) ve ücretsiz kendi girişiminizi yapabilir ve farklı şehirlerde ise ofis açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dünya’yı Daha Yaşanılır Kılacak 5 Sosyal Girişim

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Ibrahim Aydogdu tarafından yazıldı

Gençliğe Değer katmak isteyen bir genç.
Ogrenci Blogları Kurucusu

Bir Yorum

Bir cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google stadia

Google Stadia : Acaba bir Devrim mi ?

twitch vs tiktok

Twitch Things / Tiktok : Savaş Başlıyor