İşletme Bölümü İçin Yararlı Olabilecek 6 Yararlı Oyun

1) Startup Company

Oyunda, teknoloji şirketi kurup CEO’su oluyor ve belli başlı aksiyonlar alarak değeri vb. gibi bazı özellikleri geliştirebiliyorsunuz, şirketi satma ya da yatırımcı alma tamamen size bağlı. Böylece gördüğünüz bazı temel teoremleri eğlenceli bir şekilde uygulama imkanı sağlıyor. (Türkçe dil mevcut)

Startıp Company Logo

2) Production Line

Bu oyunda ise üretim bandı yapıyor ve çeşitli ürünleri üretiyoruz, eğer üretim dersi aldıysanız tam size göre bir simülatör.

Productıon Line Logo

3) Game Dev Tycoon

Buradaysa bir oyun firması kuruyor ve belli başlı denetleme firmaları size puan veriyor ve ona göre satış yapıyorsunuz, tek başınıza garajda başlayan bir öykü acaba ne kadar devam edecek?

Game Dev Tycoon Logo

4) Smartphone Tycoon (Mobil)

Smartphone’da ise akıllı telefon yapıp, satış yapıyorsunuz. Telefon hakkında her şeye siz karar veriyor ve belli bir fiyattan satıyorsunuz. Ne kadar büyüyeceksiniz ve acaba hayal gücünüz ne kadar güçlü?

Smartphone Tycoon Logo

5) Capitalism 2

Eski bir oyun olmasına rağmen Harvad’da oynatılmış bir oyun. Oyunun içindeki firmadan istediğiniz sektör ve ürünle başa başsınız ve her şey sizin elinizde, hadi girişimci ruhunuzu ortaya çıkarın.

Capitalism 2 Logo

6)The Founder

Bu oyun sadece web tabanlı. Burada firma satın alabilir, çeşitli şekillerde büyüyebilir(askeri, sağlık, teknoloji vb.) ve ücretsiz kendi girişiminizi yapabilir ve farklı şehirlerde ise ofis açabilirsiniz.

The Founder Logo- A Startup Game for Entrepreneurs
200

Bu içeriği beğendiniz mi?

Beğendim! Patreonda Öğrenci Blogları desteklemek için bir saniyenizi ayırın!

ibrahim aydoğdu

Merhabalar, ben Öğrenci Blogları Kurucusu. Burada genellikle bölümüm olan işletme bölümü hakkında kendimce yorum yapmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz. Gazi - İşletme

Bir düşünce “İşletme Bölümü İçin Yararlı Olabilecek 6 Yararlı Oyun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön
%d blogcu bunu beğendi: