içinde

İşletme Bölümü Okuyacak Arkadaşlara Tavsiyeler

is-hayati-icin-okunmasi-gereken-10-kitap

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Merhabalar, ben İbrahim Aydoğdu. Sizlere elimden geldiğince bir şeyler anlatmaya çalışacağım. İşletme sosyal bir bilim dalıdır ve çoğu ders gibi iktisattan ayrılarak bir ana bilim dalı haline gelmiştir. İşletme, işletme bilimine giriş, mikro-makro iktisat, yönetim ve organizasyon, hukukun temel kavramları, pazarlama, finans, insan kaynakları, muhasebe gibi dersleri ele alan bir ana bilim dalıdır.

Bu derslerde aldığınız eğitimler çerçevesinde iş hayatınızda kullanacağınız ve kullanmayacağınız bilgiler ile doludur. Bu derslere girip daha yolun başındayken hangi alanı sevip sevmediğinizi ölçen bir kriter olarak o ders’i diğer hocalardan almanızı tavsiye ederim, böylece o dersi sevip sevmediğiniz ortaya çıkacaktır.

STAJ

Sizlere bir naçizhane bir 3.sınıf öğrenci olarak tavsiyem staj yapmanızdır. Staj hem maddi hem de manevi tatmin verir. İstediğiniz ya da istemediğiniz ders hiç fark etmez bir staja başvurun ve gözlemleyin, eğer cidden o dersi seviyorsanız hiç sıkılmaz ve çok enerjik olursunuz. Tebrikler istediğin bölümü deneyip kararını verdin artık odak noktan ….. ve buna yönelik adımlar atmalısın.Eğer staj sırasında bölümü sevmediğinimi zannettin,bu da güzel bir haber böylece deneyimleyerek neleri sevip sevmediğini ölçebilirsin. Sizlere naçizane ikinci tavsiyem gündemi takip etmenizdir. Gündemi takip etmeniz hem size kişisel gelişim açısından değer katıp hem de okulda daha doğru ve kendinden emin olmanızı sağlamakla aldığınız notu pekiştirme özelliğine sahiptir.

İşletme Bölümü Okuyacak Arkadaşlara Tavsiyeler| Sektörü Koklayın

Bol bol gezin, eğlenin, oyun oynayın bu bölüm genellikle okuldan okula değişmekle birlikte haftada max 5-6 ders verir alttan almadığınız sürece. Üniversite insanın kendini keşfetmesi için mükemmel bir fırsat. Fırsatları iyi değerlendirin kısa kısa işler yapın(etkinlik biletleri yapmak vs..)bu size hem maddi hem de manevi tatminlik verecektir.

İşletme Bölümü Okuyacak Arkadaşlara Tavsiyeler| Kendinizi Geliştirin

Sizlere en son tavsiyelerim ise kitap okumanız, evet kitap sadece işletme kitapları olmayabilir, roman, hikaye, e-kitap vs. fark etmez kendinizi donatın. Unutmayın her yıl yüz binlerce mezun veren bir bölümde başka şekilde öne çıkmanız mümkün değildir. Lınkedln hesabı yoksa açın varsa aktif kullanın gerçek iş ağınızı oluşturun, size eminim çok yararı olacaktır. En son söyleyeceğim kulüplere katılın, bu işletme değil tüm bölümler için geçerli, çünkü işverenler sizin artık eskisi gibi not ortalamasına bakmayacak kendiniz ve bir topluluk için neler yaptığınız önemli işverenler için, bunu iyi değerlendirin.

Hoşça kalın…

İlginizi Çekebilir: İşletme Bölümüne Geldim Hangi ABD’i Seçmeliyim?

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Ibrahim Aydogdu tarafından yazıldı

Gençliğe Değer katmak isteyen bir genç.
Ogrenci Blogları Kurucusu

Bir Yorum

Bir cevap bırakın
  1. Süper İbrahim. Bu alanda yolun açık olsun. Sana inanıyor ve güveniyoruz. Başarılar dileriz. AYDOĞDU Ailesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kitap

İşletme Öğrencilerine 10 Kitap Tavsiyesi