İşletme Bölümü Okuyacak Arkadaşlara Tavsiyeler

Merhabalar, ben İbrahim Aydoğdu. Sizlere elimden geldiğince bir şeyler anlatmaya çalışacağım. İşletme sosyal bir bilim dalıdır ve çoğu ders gibi iktisattan ayrılarak bir ana bilim dalı haline gelmiştir. İşletme,işletme bilimine giriş, mikro-makro iktisat, yönetim ve organizasyon, hukukun temel kavramları, pazarlama, finans, insan kaynakları, muhasebe gibi dersleri ele alan bir ana bilim dalıdır.

Bu derslerde aldığınız eğitimler çerçevesinde iş hayatınızda kullanacağınız ve kullanmayacağınız bilgiler ile doludur. Bu derslere girip daha yolun başındayken hangi alanı sevip sevmediğinizi ölçen bir kriter olarak o ders’i diğer hocalardan almanızı tavsiye ederim, böylece o dersi sevip sevmediğiniz ortaya çıkacaktır.

işletme bölümü
Paranın gücü! 🙂

STAJ

Sizlere bir naçizhane bir 3.sınıf öğrenci olarak tavsiyem staj yapmanızdır. Staj hem maddi hem de manevi tatmin verir. İstediğiniz ya da istemediğiniz ders hiç fark etmez bir staja başvurun ve gözlemleyin, eğer cidden o dersi seviyorsanız hiç sıkılmaz ve çok enerjik olursunuz. Tebrikler istediğin bölümü deneyip kararını verdin artık odak noktan ….. ve buna yönelik adımlar atmalısın.

Eğer staj sırasında bölümü sevmediğinimi zannettin,bu da güzel bir haber böylece deneyimleyerek neleri sevip sevmediğini ölçebilirsin. Sizlere naçizane ikinci tavsiyem gündemi takip etmenizdir. Gündemi takip etmeniz hem size kişisel gelişim açısından değer katıp hem de okulda daha doğru ve kendinden emin olmanızı sağlamakla aldığınız notu pekiştirme özelliğine sahiptir.

internship
Staj önemlidir!

SEKTÖRÜ KOKLAYIN

Bol bol gezin, eğlenin, oyun oynayın bu bölüm genellikle okuldan okula değişmekle birlikte haftada max 5-6 ders verir alttan almadığınız sürece. Üniversite insanın kendini keşfetmesi için mükemmel bir fırsat. Fırsatları iyi değerlendirin kısa kısa işler yapın(etkinlik biletleri yapmak vs..)bu size hem maddi hem de manevi tatminlik verecektir.

KİŞİSEL GELİŞİME ÖNEM VERİN

Sizlere en son tavsiyelerim ise kitap okumanız, evet kitap sadece işletme kitapları olmayabilir, roman, hikaye, e-kitap vs. fark etmez kendinizi donatın. Unutmayın her yıl yüz binlerce mezun veren bir bölümde başka şekilde öne çıkmanız mümkün değildir. Lınkedln hesabı yoksa açın varsa aktif kullanın gerçek iş ağınızı oluşturun, size eminim çok yararı olacaktır. En son söyleyeceğim kulüplere katılın, bu işletme değil tüm bölümler için geçerli, çünkü işverenler sizin artık eskisi gibi not ortalamasına bakmayacak kendiniz ve bir topluluk için neler yaptığınız önemli işverenler için, bunu iyi değerlendirin.

Hoşça kalın…

40
Beğendim! Patreonda Öğrenci Blogları desteklemek için bir saniyenizi ayırın!

ibrahim aydoğdu

Merhabalar, ben Öğrenci Blogları Kurucusu. Burada genellikle bölümüm olan işletme bölümü hakkında kendimce yorum yapmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz. Gazi - İşletme

Bir düşünce, & ldquo;$ s & rdquo;

  1. Süper İbrahim. Bu alanda yolun açık olsun. Sana inanıyor ve güveniyoruz. Başarılar dileriz. AYDOĞDU Ailesi.

Hadi Yoruma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dönün
Tüm yazılar Öğrenci Bloglarına aittir. İzinsiz paylaşılamaz. 2019&Öğrenci Blogları
%d blogcu bunu beğendi: