içinde ,

İşletme Öğrencilerine 10 Kitap Tavsiyesi

Kitap

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

85 / 100

10 Kitap Tavsiyesi| Mahfi Eğilmez – Kolay Ekonomi

Mahfi Hoca’nın bu kitabı işletme 1.sınıf mikro-makro alıp da, “ya ben acaba neden anlamıyorum”  sorusuna cevaben hazırlanmış bir kitaptır. Mahfi Hoca burada iktisat(ekonomi) dersi alan öğrencilerin daha kolay anlaması için yazdığı bir kitaptır. Bu kitap ile birlikte iktisat’ı adınız gibi bilebilecek ve gururla “ben bu dersten anlıyorum aga” iması verebileceksiniz.

 10 Kitap Tavsiyesi|Mahfi Eğilmez – Ekonomide Analiz

Bu kitapta Mahfi Hoca, “ekonomi dersini anlıyorum ama nerede, nasıl, ne kadar kullanacağımı bilmiyorum” diyen kitleye hitaben yazılmış bir eserdir. Bu eserde öğrenciler nasıl uygulamada kullanılacak örnek, vaka, analiz ve olaylar ile anlatıyor ve sadece teorik değil, pratik olarak deneyim sağlamanızı sağlıyor.

10 Kitap Tavsiyesi|Ekonomi Kitabı

Eserde “ya ben teorik anlamıyorum, ya keşke eğlenceli anlatan bir kitap olsa” diyen kitleye hitaben yazılan eserdir. Burada öğrenciler daha renkli daha eğlenceli şekilde anlamasına vakıf olabilecek şekilde dizayn ve tasarım ile okuyucularının huzuruna çıkıyor.

10 Kitap Tavsiyesi|Outliers(Çizginin Dışındakiler) – Malcolm Gladwell

Bu kitapta bazı insan- aile – toplulukların nasıl daha başarılı olabileceğini matematiksel izah ile anlatmaya çalışıyor. Neden bazı grupların ya da zenginlerin aşağı yukarı aynı hayattan geldiğini kanıtlar ve Gladwell’e göre bir iş olacaksa doğum, yıl, doğulan yer, boy vs… etkili olur diyor. İlginç bir kitap okumanızı canı gönülden isterim.

10 Kitap Tavsiyesi|Girişimcinin El Kitabı – Guy Kawasaki

Sermaye oluşturmaktan, doğru insanların işe alınmasında, konumlanmadan bir marka yaratmaya, yönetim kurulunu yönetmekten, çevrenin genişletilmesine kadar bu kitap bir girişimcilik sanat rehberi olacaktır. Bir girişimcinin arzuladığı tüm içerik burada mevcut, eğer girişimci değilseniz ya da olmayı düşünmüyorsanız bile gireceğiniz kuruma ve kendinize değer katmanız için bile bu kitabı okumalısınız.

 10 Kitap Tavsiyesi|Starbucks – Gönlünü İşe Vermek – Howard Schultz

Howar SchultzStarbucks firmasının kurucusu ve İcra Yönetim Kurulu Başkanı. Burada nasıl ihtiyaç tespiti yapıp Starbucks firmasını nasıl kurduğunu ve markalaştırdığını anlatan bir eser. Her öğrencinin okuması gerekenler arasında yer alıyor.

10 Kitap Tavsiyesi|Avucunuzdaki Kelebek – Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif Hoca bu eserde, nasıl kendimizi geliştirip kendimizi nasıl diğer insanlardan farklı olabileceğimizi ve kişisel gelişim kitap safsatalığını çarpıcı bir şekilde ve espritüel bir yaklaşım ile anlatmaktadır. Okunası eserlerin başlarında gelir.

 10 Kitap Tavsiyesi|Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 1/2/3/4 – John Perkins

John Perkins, Amerika’nın nasıl az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkeleri nasıl ekonomik olarak yıpratıp ülkeyi ABD’ye bağımlı hale getirdiğini çarpıcı bir şekilde dile getiriyor. Okunası eserlerin başında gelir
Hoşça kalın..

İlginizi Çekebilir : ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Rapor Et

Ne düşünüyorsunuz?

0 noktaları
Upvote Downvote

Ibrahim Aydogdu tarafından yazıldı

Gençliğe Değer katmak isteyen bir genç.
Ogrenci Blogları Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Is-hayati-icin-okunmasi-gereken-10-kitap

İşletme Bölümü Okuyacak Arkadaşlara Tavsiyeler

Yetkinlik

İşletme Bölümü Mezunu Olurken Edinilmesi Yetkinlikler