İşletme Öğrencilerinin Gitmesini ya da Takip Etmesini Önerdiğim Seminer- Zirveler

ODTÜ – YFYİ (Yeni Fikirler Yeni İşler) : “Fikrim var ama nasıl aksiyon alacağım bilmiyorum ya da ürünüm var ama finansmana ihtiyacım var” diyen kitleye hitaben hazırlanmış bir organizasyon. Bu yarışma sonucunda sıralamalara giren takımlara, ofis, finansman, yatırımcı ağı gibi yardımlar söz konusu. İsterseniz katılımcı olarak katılıp startup’ların sunumlarını izleyebilir ve ilham alabilirsin. Son başvuru 15 Nisan.

Bilkent YES – Ankara Startup Zirvesi : Burada yer alarak iş ağını oluşturabilir, sosyalleşebilir ve birbirinden iyi fikirlerin sunumları ve Startup Battle ve Elevator Pitch ise kapışmalarını görebilirsin. İşletme öğrencileri için değerlendirilmesini düşündüğüm bir fırsat.

İTÜ- BİGBANG : Bigbang’de 20 girişim 1 yıllık kuluçka paketi kazanmak için yarışıyorlar. Yatırımcılar ve kurumsal paydaşlar ile 21 M. TL paradan çekirdek sermayelerinden paylarına düşen miktarı alıyorlar. Ayrıca network, hızlandırma yardımı vb. girişimcilere yardım ederek ülkemizde ki girişimcilik ekosistemini geliştirmek. Katılımcılara faydası ise startuplar’ın geleceğine tanıklık etmek.

KOÇ- Zero to One :  Zero to One’da 30 startup sunumlarını yapıyor, ve hem siz konuklar hem de yarışmacılar vaka analizleriyle teoriği pratiğe çevirme şansı elde ediyor.

Webrazzi Summit :  Webrazzi şirketinin düzenlediği bir organizasyon. Konuşmacılar geliyor ve Türkiye ‘de ki girişimcilik serüvenleri ve Türkiye’nin girişimcilik konularında nerelerde olduğu konuşuluyor ardından ise soru cevap şeklinde devam eden bir süreç. Gitmeye, eğer gidemiyorsanız izlemeye değer bir yayın olacağından şüphem yok.

Digitalzone :  Doğu Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama etkinliği olan Digitalzone bu yıl(2018) ‘İçerik’ ve ‘Arama’ konularına yoğunlaşıyor. Burada konuşmacılar bu konular hakkında bilgi, tecrübe ve deneyimlerini izleyici ya da konuklarla paylaşıyor. Digitalzone  seo alanında hizmet veren bir ajanstır.

Beğendim! Patreonda Öğrenci Blogları desteklemek için bir saniyenizi ayırın!

ibrahim aydoğdu

Merhabalar, ben Öğrenci Blogları Kurucusu. Burada genellikle bölümüm olan işletme bölümü hakkında kendimce yorum yapmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz. Gazi - İşletme

Hadi Yoruma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dönün
Tüm yazılar Öğrenci Bloglarına aittir. İzinsiz paylaşılamaz. 2019&Öğrenci Blogları
%d blogcu bunu beğendi: