içinde

İşletme Öğrencilerinin Gitmesini ya da Takip Etmesini Önerdiğim Seminer- Zirveler

seminer

ODTÜ – YFYİ (Yeni Fikirler Yeni İşler) 

“Fikrim var ama nasıl aksiyon alacağım bilmiyorum ya da ürünüm var ama finansmana ihtiyacım var” diyen kitleye hitaben hazırlanmış bir organizasyon. Bu yarışma sonucunda sıralamalara giren takımlara, ofis, finansman, yatırımcı ağı gibi yardımlar söz konusu. İsterseniz katılımcı olarak katılıp startupların sunumlarını izleyebilir ve ilham alabilirsin. Son başvuru 15 Nisan.

Bilkent YES – Ankara Startup Zirvesi

Burada yer alarak iş ağını oluşturabilir, sosyalleşebilir ve birbirinden iyi fikirlerin sunumları ve Startup Battle ve Elevator Pitch ise kapışmalarını görebilirsin. İşletme öğrencileri için değerlendirilmesini düşündüğüm bir fırsat.

İTÜ- BİGBANG 

Bigbang’de 20 girişim 1 yıllık kuluçka paketi kazanmak için yarışıyorlar. Yatırımcılar ve kurumsal paydaşlar ile 21 M. TL paradan çekirdek sermayelerinden paylarına düşen miktarı alıyorlar. Ayrıca network, hızlandırma yardımı vb. girişimcilere yardım ederek ülkemizde ki girişimcilik ekosistemini geliştirmek. Katılımcılara faydası ise startuplar’ın geleceğine tanıklık etmek.

KOÇ- Zero to One 

Zero to One’da 30 startup sunumlarını yapıyor, ve hem siz konuklar hem de yarışmacılar vaka analizleriyle teoriği pratiğe çevirme şansı elde ediyor.

Webrazzi Summit 

Webrazzi şirketinin düzenlediği bir organizasyon. Konuşmacılar geliyor ve Türkiye ‘de ki girişimcilik serüvenleri ve Türkiye’nin girişimcilik konularında nerelerde olduğu konuşuluyor ardından ise soru cevap şeklinde devam eden bir süreç. Gitmeye, eğer gidemiyorsanız izlemeye değer bir yayın olacağından şüphem yok.

Digitalzone

Doğu Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama etkinliği olan Digitalzone bu yıl(2018) ‘İçerik’ ve ‘Arama’ konularına yoğunlaşıyor. Burada konuşmacılar bu konular hakkında bilgi, tecrübe ve deneyimlerini izleyici ya da konuklarla paylaşıyor. Digitalzone, seo alanında hizmet veren bir ajanstır.

Bu etkinlikler sizlere değer sağlayacak ve ufkunuzu geliştirecektir. 

İlginizi Çekebilir : Ali Bey’den Girişimcilere Tavsiyeler

Ne düşünüyorsun?

Yazan ibrahimaydogdu

Ogrenci Blogları Kurucusu

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
çalışanların sahip olması gereken yetkinlikler

İşletme Bölümü Mezunu Olurken Edinilmesi Yetkinlikler

acaba işletme bölümü bana uygun mu

Acaba İşletme Bölümü Bana Uygun mu?