Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

webrazzi lounge

1) Webrazzi 

Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı MENA bölgesinin en popüler teknoloji blogudur. Burada girişimlerin ürünleri, aldıkları yatırım vb. olarak bir çok konuya ek olarak günümüzdeki bir çok konunun tartışılma yeridir. İşletme bölümü öğrencileri için çok sıkmayan içerikler üretiyorlar. Ayrıca Webrazzi Ventures ile startuplara yatırım yapıyor.

egirisim

2) e-girişim 

  e-girisim 2012 yılında kurulmuş Türkiye Girişim Ekosistemi içerisinde aktif rol oynayan “girişimcilik ve teknoloji” odaklı yeni nesil bir içerikler üreten bir girişimcilik platformudur. Bu platformda girişimcilik ve teknoloji üzerine kurulu bir ağ vardır, fakat webrazzi ile karıştırmamalıdır. Sektör bilgileri , pazardaki üst yönetim kararları veya yeni bir startup(girişim) varsa hangi alanda ne tür hizmetler vermektedir vb. soruların yanıtlarını kolaylıkla bulabileceksiniz. e-girişim pazarda ne olup bittiği size analiz ederken sizde hem teorik hem de pratik olarak konuları kavrayabileceksiniz.

ciz.io

3) ciz.io 

ciz.io “ iş fikrim var ama bir türlü yazıya dökemiyorum, birileriyle paylaşırken sıkıntı çıkıyor” gibi sorunlar üzerinden bedava iş modeli ve kanvas ile kafanızdaki müthiş fikri detaylandırıp daha kolay anlatmanıza yardımcı oluyor.

cruncbase

4) Crunchbase

 Crunchbase “globalde ne tür sektörde neler değişiyor, acaba yabancı startuplar ne kadar yatırım alıyor?” gibi soruların cevabını size veriyor. Sadece yerel olmaz bir de yukarıdan (dünyadaki ekosistemde neler oluyor) projeksiyonla size farklı bir bakış açısı sunuyor.

startup_market

 5) Startupmarket

Startup market.co girişiminizi oluşturabilir datanın içindeki ağdan yatırımcı bulabilir ve eğer bir şirketiniz var, belli de giden bir büyüme potansiyeliniz varsa büyüme imkanı tanıyor. Girişimci olacaklar için umulmaz bir fırsat.

STARTUP-EXPERIENCE

 6) Startup Deneyimi / Startup Experience 

Bu site biz üniversite öğrencilerini girişimciliğe ısındırmak ve heyecanlandırmak için hazırlanmış. İçerisinde çeşitli eğitim ve workshoplar mevcut.

İlginizi Çekebilir : Kağıdın Dijitalleşmesi

https://ogrencibloglari.net
Ibrahim Aydogdu makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: İşletme Öğrencilerinin Ziyaret Etmesini Önerdiğim 6 Site

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.