içinde

İşletme Öğrencilerinin Ziyaret Etmesini Önerdiğim 6 Site

webrazzi lounge

1) Webrazzi 

Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı MENA bölgesinin en popüler teknoloji blogudur. Burada girişimlerin ürünleri, aldıkları yatırım vb. olarak bir çok konuya ek olarak günümüzdeki bir çok konunun tartışılma yeridir. İşletme bölümü öğrencileri için çok sıkmayan içerikler üretiyorlar. Ayrıca Webrazzi Ventures ile startuplara yatırım yapıyor.

egirisim

2) e-girişim 

  e-girisim 2012 yılında kurulmuş Türkiye Girişim Ekosistemi içerisinde aktif rol oynayan “girişimcilik ve teknoloji” odaklı yeni nesil bir içerikler üreten bir girişimcilik platformudur. Bu platformda girişimcilik ve teknoloji üzerine kurulu bir ağ vardır, fakat webrazzi ile karıştırmamalıdır. Sektör bilgileri , pazardaki üst yönetim kararları veya yeni bir startup(girişim) varsa hangi alanda ne tür hizmetler vermektedir vb. soruların yanıtlarını kolaylıkla bulabileceksiniz. e-girişim pazarda ne olup bittiği size analiz ederken sizde hem teorik hem de pratik olarak konuları kavrayabileceksiniz.

ciz.io

3) ciz.io 

ciz.io “ iş fikrim var ama bir türlü yazıya dökemiyorum, birileriyle paylaşırken sıkıntı çıkıyor” gibi sorunlar üzerinden bedava iş modeli ve kanvas ile kafanızdaki müthiş fikri detaylandırıp daha kolay anlatmanıza yardımcı oluyor.

cruncbase

4) Crunchbase

 Crunchbase “globalde ne tür sektörde neler değişiyor, acaba yabancı startuplar ne kadar yatırım alıyor?” gibi soruların cevabını size veriyor. Sadece yerel olmaz bir de yukarıdan (dünyadaki ekosistemde neler oluyor) projeksiyonla size farklı bir bakış açısı sunuyor.

startup_market

 5) Startupmarket

Startup market.co girişiminizi oluşturabilir datanın içindeki ağdan yatırımcı bulabilir ve eğer bir şirketiniz var, belli de giden bir büyüme potansiyeliniz varsa büyüme imkanı tanıyor. Girişimci olacaklar için umulmaz bir fırsat.

STARTUP-EXPERIENCE

 6) Startup Deneyimi / Startup Experience 

Bu site biz üniversite öğrencilerini girişimciliğe ısındırmak ve heyecanlandırmak için hazırlanmış. İçerisinde çeşitli eğitim ve workshoplar mevcut.

İlginizi Çekebilir : Kağıdın Dijitalleşmesi

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz...

Rapor Et

Ne düşünüyorsunuz?

ibrahimaydogdu tarafından yazıldı

Gençliğe Değer katmak isteyen bir genç.
Ogrenci Blogları Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğrencilerin Kullanmasını Önerdiğimiz 6 Mobil Uygulama

oyun konsolu

Türkiyede Oyun Sektörü