içinde ,

Maaşlı Bir İşte Çalışma Hayali Ne Kadar Yeterli?

Maaşlı Bir İşte Çalışma Hayali Ne Kadar Yeterli?

Google Haberlere abone olarak gençlere değer katabilirsiniz.Google Haberler Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

Ülkemizde 200’e yakın sayıda üniversite bulunuyor ve bu üniversitelerden mezun olan milyonlarca insan var. Herkesin aynı alanda eğitim görmediğini düşündüğümüzde her alanda bilgisi olan binlerce kişiye sahip bir ülke olduğumuzu tahmin etmek zor değil. Ancak sonuca baktığımızda ülkemizde yapılan girişimler, üretilen ürün, iş ve hizmetler gerçekten yeterli mi? Sence maaşlı bir işte çalışma hayali ne kadar yeterli?

Maaşlı Bir İşte Çalışma Hayali| Üretim Yapmak Nedir?

Var olan bir projenin yürümesinde aracılık etmektense yeni şeyler ortaya çıkarmak için çalıştığınızda üretim yapmış olursunuz. Bu dünyanın daha da ilerlemesini sağlar ve eşsiz bir ürün ortaya çıkartıldığı için fark yaratır. Üretimde önemli olan fark yaratmak ve sorunlara çözüm bulmaktır. Temel bir örnek verirsek uzak bir yere yürüyerek gitmek zordur. Sorunun çözümü olarak bisiklet, araba gibi farklı farklı ulaşım araçları üretilmiştir.

Maaşlı Bir İşte Çalışma Hayali| İş Kurmak İçin Neler Gerekir?

Yaptığınız iş üzerinde bir süre çalışıp tecrübe kazandıktan sonra kendi eşsiz projenizi hayata sokmayı deneyebilirsiniz. Bu arabayı icat etmek gibi yüksek bilgi içeren bir konu olmak zorunda değil. Ticari açıdan baktığımız için gelir elde etmenizi sağlayacak her yeni buluş bir girişim ve yeni bir iştir. Bu konuda örnekler görmek isterseniz yeni girişimcilik projeleri hakkında haberler paylaşan Webrazzi‘yi ve tamamen bu konuda bilgiler paylaşmak için kurulmuş olan ve herkesin düşüncelerini paylaşmasına izin veren Girişimci Kafası sitesini takip edebilirsiniz.
Girişimci Kafası ve iş yöntemleri
Konudan çok sapmazsak maaşlı bir işte çalışmak her ne kadar yükselmiş olsanız da tam olarak özgür olabildiğiniz anlamına gelmez. Her zaman projeleri istediğiniz şekilde yönetebildiğiniz, şirketinize kendiniz yön verdiğiniz bir ortamda olmak ile neler yapmanız gerektiğine başkalarından gelen komutlara göre karar vermenizin arasındaki farkı düşünerek bile anlayabilmeniz mümkündür.

Günümüzde iş kurmak kolay olmasa da en azından böyle bir seçeneğin de varlığından haberdar olmanız sizin için bir aydınlanma olabilir. Günün birinde kendi projenizi hayata geçirmek için adım atmayı deneyebilir ve bu sayede dünyayı değiştirebilirsiniz. Hiç düşünülmeyen konulardan bile girişimler ortaya çıktığını hayatımızda görebilmemiz mümkün.

Üstte bahsetmiş olduğumuz Webrazzi ilk başta sadece yabancı sitelerdeki haberleri Türkçe’ye çeviren bir girişimcilik sitesiydi. Zamanla konseptini geliştirdi ve bugün yeni girişimlere yön veren bir site halini aldı. Bir başka örnek olarak da şuan bu yazıyı okumuş olduğunuz internet sitesi bir arkadaşın okuduğu bölümle ilgili öğrendiklerini anlatmak istediği için kurduğu bir siteydi. Zamanla katılan diğer yazarlar sayesinde üniversite öğrencilerinin her konuda paylaşımlar yaptığı bir blog halini aldı. Hatta her zaman böyle olmaya devam etti ve takım arkadaşımız olmak ister misiniz formuyla yeni kullanıcılara her zaman açık olduğunu belirtti. Sitenin konsepti bu şekilde yürüyerek büyüdü.

Sürekli internet projelerini örnek vermemizin sebebi internet girişimlerinin daha maliyetsiz ve kolay olarak kurulması buna karşın daha büyük kitlelere daha kolay ulaşabilmesidir. Bu konuda bir başka arkadaşımızın hazırlamış olduğu Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldular isimli bir yazı serisi bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Neden Bu Kadar Başarılı Oldular ?

Tolga Kaan tarafından yazıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçmişten Günümüze Bilgisayarın Tarihi ve Gelişimi

Yenilenebilir Enerji Serisi – 2 Rüzgar Enerjisi