Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Merhabalar bu yazımda Mailpoet ve Shareaholic adlı wordpress eklentileri hakkında incelemelerimi yazacağım. Umarım beğenirsiniz. İyi okumalar.

extension-mailpoet.png
Kaynak: MailPoet

Mailpoet

bir toplu e-posta(marketing)eklentisi. En ilgincime giden durum ise eposta onayı almanız. Normalde e-posta firmalarının eklentilerini indirmeniz durumunda bir e-posta gelir ve onaylar posta dağıtımına başlarsınız ama bu firma size spesifik bazı sorular sorarak alıyor ve genellikle 2-3 gün sonra kabul/ret yazısı alıyorsunuz. Eğer kabul edilmişseniz size bir API kimliği veriliyor ve bu kimliği sitenin yönetici paneli(dashboard)den girip yapıştırıyorsunuz ve önünüze temalar geliyor ve seçimi yapıp e postanızı tasarlıyorsunuz. Tasarı bittikten sonra bu postanın hangi listelerle paylaşılacağını işaretleyip paylaşıyorsunuz.
MailPoet mail kutularında gelen kutusuna gönderiyor yazılarınızı. Gelin bu türler neler anlatmaya çalışalım;

 1. Haber Bülteni

  Buradan istediğiniz ne ise(haftalık yazı, haftalık sektör analizleri vb.) yazıyor ve zamanlama kısmında ise istediğiniz zaman türüne göre gönderim yapabiliyorsunuz.(Günlük, haftalık, aylık).

 2. Hoş geldiniz e-postaları

  Site açmışsınız ve sitenize biri abone olmuş, bu kişiye kendini özel hissedecek bir e-posta ile hem kendisini hem de arkadaşlarına bu siteden bahsetmesine yardımcı olabilirsin. Bunu sadece yeni gelenlere yapabilir ve spam olmasın diye sadece 1 kez/kişi başı yapabilirsin.

 3. Yazı Bildirimleri

  Siteni açtın ve içeriğini ortaya koydun, peki takipçilerin bu yazıdan anında nasıl haberdar olacak? İşte buradaysa yazı temanı seçip ve belli başlı düzenlemelerini yapıp sende yazıyı yazdığın an takipçilerine ulaşabilir ve onların seni unutmasına izin vermezsin.

 4. WooCommerce e-postaları

  Eğer e-ticaret yapan/yapacak bir siten varsa burada da e-postalarını yönetebilir ve ağını genişletip, müşterilerini memnun edebilirsin

MailPoet 1000 aboneye kadar ücretsiz, kolay, güvenilir bir e-posta eklentisidir. Ben kendi sitemde gönül rahatlığıyla kullanmaktayım. 2 farklı sitede kullanabilirsiniz

shareaholic-logo-1024x249.png
Kaynak: Shareaholic

Shareaholic

Shareaholic çeşitli sosyal medyalarda paylaşım yapabileceğiniz bir wordpress eklentisidir. Shareaholic sitenizdeki yazıların altında olan “bunları okuyabilirsiniz, ilgili” gibi bölmeleri kodlama bilmeden bile yapmanızı sağlıyor ve kendi reklam birimleri(Adsense ile uyumlu) böyle hem adsense, hem de buradan reklam geliri kazanabilirsiniz.
Analitik kısmı ile de sitenize kaç kişi girdi/kaç kişi Shareaholic aracılığıyla diğer linklere tıkladı görebilirsiniz.
Tabi bunlar içinde Shareaholic üyeliği gerekli. Üyelik sonrası gelen API şifresini dashboard dan girip kopyaladığınızda üyeliğiniz aktif olacaktır.
Shereaholic çok amaçlı bir eklentidir ve bundan dolayı da sitenizi yavaşlatıcı özellik barındırmaz.
imagify

Imagıfy

Bu eklenti ise sizin site ve fotoğraflarınızı optimize ederek sitenizin hızını artırıyor ve siteniz gereksiz css olmadığı için sitenize rahat giriliyor ve bu da kullanıcının sitenizde daha fazla kalması ve sitenize daha çok insanın girmesi demek. 50 MB ücretsiz geriye kalan fotolar ise ücretli taranıyor. BU eklentiyi sevmemin ve kullanmamın en büyük sebebi ise düşük fiyatlamaları 1 GB: Aylık 4.99$ ama tek seferlik alımlar küçük siteler için birebir ortalama günde 100-1000 arası ziyaretçisi olan bir site 500 MB 5.99$ alıp ortalama 1 yıl kullanabilir.
Yorum yazıp beni daha da çok mutlu edersiniz. Geri bildirim kişisel gelişim için en iyi ve ücretsiz bir yoldur…

https://ogrencibloglari.net
Ibrahim Aydogdu makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Mahşerin 3 Atlısı: MailPoet/Shareaholic/ Imagıfy

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.