Messenger – Whatsapp – İnstagram Birleşiyor mu?

Evet, arkadaşlar bugünkü yazımda ise Facebook Group Şirketinin 3 uygulamasının nasıl sonuçlar doğurabileceğini konuşacağız.

Evet şu an sizlere 3 yıl önceki verileri vereceğim

563adc0e0f25445030a0cce2.jpg

Kaynak: NeoTempo(2016)

Şuan ortalama Messenger 1-1,2 Milyar, İnstagram 800-900 Milyon, Whatsapp ise 1.5 Milyar diye tahmin ediyorum. Şimdi asıl soru şu acaba Facebook 3 Milyar kişiyi nasıl yönetecek ve kişisel olarak pazarlama sunabilecek ? Tüketiciler buna ne diyecek ve tavırları acaba ne olacak?

Halen tek tek olarak uygulamalar ara sıra çökebiliyorsa bunun önüne nasıl geçilecek, Facebook daha fazla çalışan istihdam ederek kendi kar marjını düşürecek mi ya da mevcut çalışanlarla devam edecekse çalışanları nasıl motive edecek?

Örneğin Messenger çökerse uygulamaya girilemeyeceği için nasıl bir çözüm getirecekler?

Acaba neden böyle bir birleşme istiyor Facebook, amacı ne, kişisel bilgiler eğer konuysa kendimiz zaten veriyoruz, akımlarla ne yazık ki.

Acaba 1984’mü geliyor ya da tabanı hazırlanıyor?

Neden kişisel veriler ile ilgili başı dertte iken bir anda slogan değiştirip “gelecek gizliliktir”e geçildi?

Bakalım ve görelim ama ben birleştirme ya da isim değiştirme taraftarı değilim, çünkü bu bir marka ismi ve markalar şahsına münhasırdır, ben neden İnstagrama, The İnstagram ya da The Facebook diyeyim.

Hadi Hayırlısı…

Hoşça kalın….

29
Beğendim! Patreonda Öğrenci Blogları desteklemek için bir saniyenizi ayırın!

ibrahim aydoğdu

Merhabalar, ben Öğrenci Blogları Kurucusu. Burada genellikle bölümüm olan işletme bölümü hakkında kendimce yorum yapmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz. Gazi - İşletme

Hadi Yoruma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dönün
Tüm yazılar Öğrenci Bloglarına aittir. İzinsiz paylaşılamaz. 2019&Öğrenci Blogları
%d blogcu bunu beğendi: