Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Her akşam bir bölüm bitirmeden uyumam diyenler, şimdiden yerlerinizi alın!  Sizler için Netflix’deki en çok beğeni toplayan, izlemeye doyamayacağınız Netflix yeni dizi listesini oluşturduk, iyi seyirler…

Breaking bad
Breaking bad

The Breaking Bad

Tür: Suç, Dram

Anna Gunn, Bryan Cranston ve Aaron Paul’ün baş rol aldığı The Breaking Bad Netflix yeni dizi, toplam 5 sezondan oluşmakta ve izleyicilerine nefes aldırmamakta. Bu Netflix yeni dizi izleyicilerine oldukça keyif vermekle kalmayıp izleyiciyi düşündürmeye itmektedir. Olay örgüsünün griftliği ve karakterlerin derinliği  bu Netflix yeni dizi de sürükleyici bir hal almıştır. Dizide bölümler genel olarak 50 dakika sürmektedir.

Bir başkadır
Bir başkadır

Bir Başkadır

Tür: Dram, Gerilim

Bu Netflix yeni dizi, Sosyo-ekonomik çevrelere sahip kişilerin farklı kişilerle yollarının kesişmesini konu almaktadır. Bu yeni dizi de farklı dünyaların insanları, tesadüfler neticesinde birbirini buluyor ve aynı yolda yürüyerek geçmişleri ile hesaplaşmak zorunda kalıyor. 8 bölümden oluşan Bir Başkadır Netflix yeni dizi bölümleri ise genel olarak minimum 40, maksimum 50 dakika sürmektedir.

Peaky Blinders
Peaky Blinders

Peaky Blinders

Tür: Dönem, Dram, Suç

Gerçek bir hikayeden esinlenerek yaratılmış olan  Netflix yeni dizi olan Peaky Blinders, 1980’ların sonu 1900’lerin başında, sokak çeteleri tarafından yönetilen Birmingham çıkışlı Peaky Blinders çetesinin, İngiliz devleti içerisinde yükselişini konu almaktadır. Bölümler ortalama 55 dakika sürmektedir. Netflix yeni dizi olan Peaky Blinders’ın altıncı sezonunun yayın tarihi henüz belli değildi

Stranger Things

Tür: Macera, Fantastik

80’li yılları kendine fon yapan bu Netflix yeni dizi, konu olarak kaybolan bir çocuğu ve onu aramaktan asla vazgeçmeyen bir annesi ele alıyor. Dizi 3 sezon ve 25 bölümden oluşmaktadır. Bu Netflix yeni dizi, kaliteli ve sürükleyici  macera ve korku türündedir. Dizide yer alan oyuncuların yaş aralığı 12-15 olsa da her yaşta izleyici kitlesine hitap etmektedir. Genel olarak 40 ila 50 dakika süren bölümler izleyicilerine oldukça keyif vermektedir.

Black Mirror
Black Mirror

Black Mirror

Tür: Bilim Kurgu, Antoloji

Sıradaki Netflix yeni dizi konumuz ise, değişmekte ve gelişmekte olan toplumun zaman geçtikçe bireyler üzerindeki etkisinin değişimini ele alıyor. Yeni teknoloji ve bu teknolojinin getirileri, medya ve değişen siyaset ile sanat anlayışının değişimini bilim kurgu ögeleri ile izleyicilerine sunuyor. Dizide aslında kimsenin kolay kolay dile getiremediği ve hatta getirmek de istemeyeceği gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. Toplumda tabu haline gelmiş konuları ele alan yönetmen film tadında bir dizi izletmekte. 5 sezon ve 22 bölümden oluşan Netflix yeni dizi de bölümler genel olarak 65-70 dakika sürmektedir.

Viking
Viking

Vikings

Tür: Dönem, Savaş

Basit bir çiftçi olan Ragnar Lothbrok’un içinde bulunduğu yönetime karşı çıkmasını ve cesaretini konu almaktadır. Bu Netflix yeni dizi, gerçek yaşama ve karekterlere dayanmaktadır. 8. yüzyıl ve 18. yüzyıl arasında yaşanan Viking devrinin konu edildiği Netflix yeni dizi, insanın başından kalkmadan bir solukta izleyebileceği türden olmayı başarmıştır. Vikings dizisi gerçek yaşama ve karakterlere dayanan bir dizidir. Barbarlıklarının en önemli sebepleri ölüm korkularının olmaması ve savaşarak ölmenin en onurlu ölüm olduğunu düşünmeleridir.  Tarihe yolculuk yapmak isteyen ve geçmiş zamana ait dizilere ilgi duyanlar için kesinlikle izlemelerini tavsiye ediyoruz.

La casa de papel
La casa de papel

La Casa De Papel

Tür: Dram, Suç, Aksiyon

Bir soygun hikayesini konu alan La Casa De Papel, soygunun başında Profesör lakaplı biri İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için 8 kişiden oluşan bir ekip toplar. Artık Profesör için her şey hazırdır. 8 kişi rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesi’ne kilitler fakat hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir. Toplam 4 sezondan oluşan Netflix yeni dizi de, 31 bölümden oluşmaktadır. Dizide her bölüm 67-77 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

The Irregulars

Tür: Gizem

Victoria dönemi Londra’sında geçen The Irregulars dizisinin konusu ise, çıkarları için plan hazırlığında olan Doktor Watson ile gizemli iş ortağı Sherlock Holmes, Londra’da yaşayan sokak serserilerini suçları çözümleme konusunda yardım etmeye ikna eder. Doğaüstü ve korkutucu suçların ardından ortaya çıkan bu karanlık güç, tüm dünyayı kurtarabilecek bir ekip kurar. Bu Netflix yeni dizi 8 bölümden oluşmakta ve her bölüm 50-60 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor. 

Lucifer

Lucifer

Tür: Gizem, Korku, Fantastik

Chennemin efendisi olmaktan sıkılan Lucifer, yani şeytan Los Angeles’ın ışıltılı ve gösterişliliği uğruna hakimiyet kurduğu cehennemi terk ederek bu şehirde Lux adında bir mekan açarak yaşamına devam eder. Fakat işler istediği gibi yolunda gitmez ve kardeşi yani melek ve babası tanrı onu bulunduğu yerde rahat bırakmaz. 75 bölüm 5 sezondan oluşan bu diziyeni sezonunu çıkartmaya hazırlanıyor. Netflix yeni dizi de genel olarak bölüm dakikaları ise 40-45 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor.

Rick And Morty
Rick And Morty

Rick And Morty

Tür: Animasyon, Bilim Kurgu

Rick and Morty her yaştan izleyiciye sahip olmakla beraber yetişkin animasyon dizisidir. Dizinin konusu ise, alkolik bir bilim insanı olan Rick ve onun torunu olan Morty’nin maceralarını anlatmakta. Bu Netflix yeni dizi de Rick kendi zamanlarını, aile hayatını ve boyutlar arasında yapmış olduğu yolculuklarla karşımıza çıkıyor. İzledikçe keyif alacağınız ve çocuklaşacağınız bu dizi 5 sezon ve 41 bölümden oluşmaktadır.

the queens gambit
the queens gambit

The Queen’s Gambit

Tür: Dönem, Gizem

Sıradaki Netflix yeni dizi konumuz ise, dünyanın en büyük santranç oyuncusu olmak isteyen Elizabeth Harmon isimli genç santranç dahisini ele alıyor. Elizabeth Harmon, öksüz kalıp sekiz ila yirmi iki yaşları arasında alkol ve ilaç bağımlığıyla savaşıyor. Zaman zaman duygusal çöküklüklerle de savaşan Elizabeth, sonunda olmak istediği karektere bürünüyor. Hikaye 1950 ile 1960’lara doğru uzanmaktadır. 1 sezon ve 7 bölümden oluşan The Queen’s Gambit, izleyicilerini oldukça etkilemiş görünüyor.

Ozark
Ozark

Ozark

Tür: Suç, Dram

Chicago’da yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde’ın Finansve danışmanlık Şirketi’nin en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ve işlerin sarpa sarmasının ardından ailesini korumak için Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor. Bu Netflix yeni dizi 4 sezon 10 bölümden oluşmakta ve bölümler genel olarak 45-50 dakika arasında değişiklik gösteriyor.

Sense8
Sense8

Sense8

Tür: Fantastik, Dram

Netflix yeni dizi de dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alıyor. Bu 8 kişiden kimisi diğerlerini öldürmeye çalışırken kimisi de tüm grubu bir arada tutmaya çalışacak. Oldukça gizem dolu olan bu dizi 2 sezon ve 24 bölümden oluşmakta. Bölümlerin genel ortalama dakikaları ise, 50-120 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

You
You

You

Tür: Dram, Gerilim

Romandan uyarlanılan You, Netflix yeni dizi New York’ta yaşayan Joe Goldberg isimli son derece zeki bir kitapçının, kitap dükkanına gelen Beck’e aşık olması ve onda bir takıntı haline gelmesini konu alır. Gizem ve aşk konusunun işlendiği bu yeni dizinin popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. Dizi 2 sezon 20 bölümden oluşmaktadır. Dizi de bölümler genellikle 45-50 dakika sürmektedir.

To the lake
To the lake

To The Lake

Tür: Distopik, Gerilim, Macera

Ülkede korkunç bir salgının yayılmasıyla insanlığın sonu ile karşı karşıya kalan bir grup, acımasız sağ kalma mücadelesinde hayatlarını, insanlıklarını ve aşklarını riske atmaktadır. Bilinmeyen bir virüs beklenmedik zamanda gelir ve Moskova’yı ölüler şehrine çevirir. 1 sezon ve 8 bölümden oluşan bu Netflix yeni dizi de bölümler genel olarak 50-55 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

behind her eyes
behind her eyes

Behind Her Eyes

Tür: Psikolojik Gerilim

Dizinin konusu yeni başladığı işteki patronuyla ilişki yaşayan bir kadının hikayesini konu ediniyor. Louise, Oğlunu tek başına büyütmeye çalışan bekar bir annedir. Mini bir dizi olan ve Behind Her Eyes adlı romanından uyarlanmıştır. Netflix yeni dizi de 1 sezon ve 6 bölümden oluşmaktadır. Bölümler genel olarak 47-53 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

lupin
lupin

Lupin

Tür: Gizem, Gerilim

Sıradaki Netflix yeni dizimizin konusu ise aslında bir intikam hikayesi üzerine kurulu. Dizide ana karakter olan Assane Diop’un babası yıllar önce haksız yere hapishaneye girer. Assane Diop da durur mu  babasına bunu yuapanlardan intikam almaya çalışır. 5 bölümden oluşan Lupin dizisinde bölümler ise 35-40 dk sürüyor. Dizinin ilk sezonu oldukça beğeni topladı. Çerez tadında bir  dizi diyebiliriz.

uzaylıların dünyaları
uzaylıların dünyaları

Uzaylıların Dünyaları

Tür: Bilim Kurgu

Belgesel tarzında olan bu Netflix yeni dizi konusu ise, Dünya’daki hayatın yasalarını galaksinin geri kalanına uygulayor. Asıl dikkatleri üzerine toplayan konu ise diğer gezegenlerdeki canlıların yaşamını düşlemek için bilim ile kurguyu bir araya getiriyor olması. 1 sezon ve 4 bölümden oluşan bu mini dizi tarzındaki begesel, izleyicilerine merak uyandırmakta.

Snow Piercer
Snow Piercer

Snow Piercer

Tür: Gerilim

Dizide sosyal sınıflara bölünmüş kişilerden oluşan trende, bir katili kovalayan eski bir polisin soruşturmasını konu alıyor. Toplam 2 sezondan oluşan Netflix yeni dizi, izleyicileri tarafından oldukça beğeni topluyor. Dizide bölümler ise 45-50 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor.

Van Helsing
Van Helsing

Van Helsing

Tür: Dram, Aksiyon

Başrolünü Kelly Overton’un oynadığı fantezi ve korku dizisidir. Bu Netflix yeni dizi toplam 4 sezondan oluşmaktadır. Vanessa Helsing, ünlü vampir avcısı Abraham Van Helsing soyundan gelmektedir. Gelişen bazı olaylar ile vampirler artık gün içinde de dışarı çıkabilmektedir. Netflix yeni dizi de atmosferde oluşan toz tabakaları sayesinde güneş ışıkları vampirleri etkilemediği için gündüzleri de dışarı çıkabilmektedir.

50m2
50m2

50 Metrekare

Tür: Kara Mizah

Başrollerini Engin Öztürk ve Aybuke Pusat’ın paylaştığı 50 Metrekare gerilim dizisi, 16+ yaş sınırıyla 8 bölüm olarak yayınlanmıştır. Bu Netflix yeni dizi de her bölüm genel olarak 40-45 dakika sürmektedir. Netflix yeni dizi, hayatı için kaçarken kendini bulmaya çalışan gölge adlı bir tetikçinin hikayesini anlatmakta. Aniden yabancı bir mahallede kendini bulan Gölge, 50 metrekarelik terzi dükkanında kendisiyle yüzleşir.

İlginizi Çekebilir: Hithcock Filmleri Ne Anlatıyor?

Gulcan Saglam makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Hepinizin Sevebileceği Netflix Yeni Dizileri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.