Öğrenci Bloglarını Neden Kurdum? Site Kurma Hikâyem..

Burada Öğrenci Blogları’nı nasıl kurduğumu ve bunun ortaokuldan-üniversiteye kadar olan serüvenini yazmaya çalıştım. İyi Okumalar.

Hikâyemizin başlaması 2-3 aşamada gerçekleşti.

11.jpg

1) Araştırma Ruhu

Araştırmayı ve sorgulamayı çok seven birisi oldum her zaman. Hal böyle olunca, ilk merakım orta sona doğru tarihti ve tarih ağırlıklı olarak tam 4-5 yıl boyunca tek istediğim şeydi. Hep tarih kitapları okuyor, dinliyor ve kendimi çok huzurlu hissediyordum. Lise 1’de seçmeli ekonomi dersi aldım ama derse coğrafya hocam giriyordu ve soruları verip bunlardan 5’ini soracağım dedi. Ancak o derste beni bağlayan bir olgu, durum vardı. Lise 2’den itibaren ekonomi-işletme ortaya karışık okuyor, araştırıyor ve babama(muhasebe müdürü) sorular soruyordum. Kitap okuma alışkanlığı 7-8 sınıflarında başlayıp 9-10 gibi oturmuştu ve lisede de yorum yapmam çok absürt geliyordu. Şimdi gördüğümüz girişimleri bizzat görmüştüm.

Facebook, İnstagram, Whatsapp gibi firmalar 2012-2013 (Lise 1) yılında çokça duyuluyordu ve çok imreniyordum(hala öyle 🙂 ).

Mobil oyunlar alanında devler doğuyordu ve buna hepimiz şahit olduk ve destek verdik(oyunları oynayarak).

Bir şeyler yapmak istiyordum ama sırası değildi. Bazı durumların olgunlaşması gerekir ve zaman güzel bir ilaçtır kullanmasını bilirsen.

Lise 4’de Erhan Erkut hocamı tanıdım Youtube aracılığıyla ve bana kişisel gelişimimde çok yardımcı oldu. Özgür Demirtaş hocamı tanıdım. İşletme dedim çünkü seviyordum ve kendime göre kitaplar okumuştum ve bölümde göreceğim dersler hakkında ve içeriğiyle ilgili az çok bilgi sahibi olmuştum.

images.jpg

2) Üretim İşlemler Yönetimi 1 Proje Ödevi

Her şeyin zemini hazırdı, füze hazırdı ama ateşleme sistemi bir türlü çalışamıyordu çünkü zorunluluk yoktu. Üniversitede Oğuzhan hocam sadece 3 ayda yeni bir iş fikri ortaya koymamızı istedi ve istediğim ateşleme buydu, kendimi geliştirebilirdim ve nitekim de öyle oldu. 3 ayda bir proje hazırladım ama son haftaya kadar iş fikri yoktu. En son hafta gelen fikirle, araştırmalar için devlet kurumlarına gittim ve ödevim hazırdı. Hocam fikrime en başta “tutmaz” dedi, ama ben fikrime güveniyordum. Sonunda hocaya fikrimi benimsettim ve “tebrik ederim, güzel bir fikir” yorumu aldım.

lınkedln.jpg

3) Maslow’un son basamağı: Kendini Gerçekleştirmek

Sitedeki ilk amacım kişisel CV yapmaktı, ama sonradan “Neden yazı yazarak yararlı olmaya çalışmayayım ki?” diye düşündüm, Öğrenci Blogları‘nı kurarak ilk yazımı yazdım. 1 ay sonra 1000 görüntüleme/315 ziyaretçi alınca aslında bazı olguları doğru yaptığımı fark ettim.

Bir girişimde bulunmak için ben bu aşamaları geçtim ve şu an çok mutluyum. Yaptığımız hizmet değer vermek ve bu değere ortak 24 arkadaş var.

depositphotos.jpg

İstatistiklerimiz

30.Gün: 1000 Görüntüleme/310+ Ziyaretçi

40.Gün: 2000 Görüntüleme/1200+ Ziyaretçi

42.Gün: 3000 Görüntüleme/1500+ Ziyaretçi

50.Gün: 5000 Görüntüleme/2100+ Ziyaretçi

52.Gün: 6500 Görüntüleme/3450+ Ziyaretçi

84.Gün: 8600 Görüntüleme/4790+ Ziyaretçi

194.Gün: 18214 Görüntüleme/8370+ Ziyaretçi

286.Gün: 4300 Görüntüleme/20500+ Ziyaretçi

Çok Sağ olun Var Olun…

Hoşça kalın…

43
Beğendim! Patreonda Öğrenci Blogları desteklemek için bir saniyenizi ayırın!

ibrahim aydoğdu

Merhabalar, ben Öğrenci Blogları Kurucusu. Burada genellikle bölümüm olan işletme bölümü hakkında kendimce yorum yapmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz. Gazi - İşletme

Hadi Yoruma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dönün
Tüm yazılar Öğrenci Bloglarına aittir. İzinsiz paylaşılamaz. 2019&Öğrenci Blogları
%d blogcu bunu beğendi: