Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Daha uzunca bir süre bu konuyu konuşuruz. Çünkü önümüzde ne zaman biteceğini bilmediğimiz ve muhtemelen kısa sürede de yakamızı bırakmayacak olan bir virüsle karşı karşıyayız. İlerleyen zamanlarda ne olur ne biter bilmiyorum ve bu konunun sağlık kısmıyla bugün ilgilenmiyoruz. Bugünkü konumuz pandeminin Instagram paylaşımlarına olan etkisi yani instagrammable hayatlar..

Bu süreçle birlikte yurt dışı uçuşlarının durması, şehirlerarasındaki seyahat yasakları, kafelerin kapatılması derken fotoğraf çekecek yerlerin kısıtlanmasıyla bloggerlar da ister istemez bu durumdan etkilendi. Artık ınstagrammable hayatlarımızın fotoğraflarının evlerden paylaşıldığını görüyoruz. Tabi herkesin corona’sı bir değil bu durumda da… Bahçeli bir evden yapılan paylaşımla apartman dairesinden yapılan paylaşımlar birbirini tutmuyor.

Elbette burada ev düzenleri de dikkat çekiyor. Öne çıkan başlıca objeler büyük bir ayna, hasır sepetli büyük yapraklı çiçekler, peluş halılar,pirinç kenarlı cam takı kutuları, mağaza askılıkları vs. diyebiliriz. Bunlar şu sıralar bir fotoğrafın olmazsa olmazı. Burada bir eleştiri mi yapıyorum? Hayır, açıkçası çok beğeniyorum. Güzel kombinlerle de bu düzeni çok yakıştırıyorum. Bence herkesin evinde kendini iyi hissedeceği bu tarz bir köşesi muhakkak olmalı.

Pandemi | Yaşam
Pandemi | Yaşam

Peki, nasıl kombinler görüyoruz? Genelde pijamalar ve eşofmanlar revaçta… Eh artık evde olunca ister istemez bizi daha rahat hissettirecek şeyler giymeyi tercih ediyoruz. Fakat pijamalarda da bildiğimiz klasik modellerden ziyade dantelli, saten ve parlak kumaşlı parçaları daha çok görüyoruz. Ayrıca bu tarz pijamaları çok sevdiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Diğer yandan da eşofmanlar zaten aldı başını gidiyor. Bırakın blogger’ları, Instagram üzerinde satış yapan ve takip ettiğim butiklerde inanılmaz bir eşofman ve spor takımı çeşitliliği görüyorum.

Normal şartlarda bu sayfalarda yoğun olarak baharı yakalayan çiçekli elbiseler görecekken eşofman ve spor takımlarının pandemi sayesinde açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. Bu süreçte elimden geldiğince az alışveriş yapmaya çalışan biri olarak aldığım şeyleri düşününce benim de gidip elbise yerine pijama ve eşofman aldığımı fark ediyorum. Demek ki içinde bulunduğumuz süreçler tüketim alışkanlıklarımızı da değiştiriyor.(Hayatları İnstagrammable hayat yaşıyor gibi görmeyin..)

Kimse birbirine gidemeyince, evimize online dersler sadece EBA’dan ya da üniversite dersleri olarak gelmedi. Sporlar, yogalar, astroloji danışmanlıkları, diyetisyen destekleri de online hayatta yerini sağlamlaştırdı. Sporları online yapıyoruz ya da uygulamaları takip ediyoruz. Biraz daha parası olan yine özel hocalardan destek alıyor. Rengârenk kaselerde sabah kahvaltısı tarifleri aldı başını gidiyor.  Evdeki hareketsizlik durumu hiç kuşkusuz spor aletleri fiyatlarını da etkiledi. Özellikle pilates aletlerinde fark ettiğim bu fiyat artışlar diğer aletler de yadsınmayacak derece fazla.

İnstagrammable Hayatlar| Yemek
İnstagrammable Hayatlar| Yemek

Diğer bir yandan bu pandemi dönemi sadece kadınları mı etkiledi? Hayır. Açıkçası ben hayatımda ilk kez babamın tıraş makinesiyle tıraş olduğunu gördüm. Berberler siz ne kıymetli insanlarsınız! Her gün evlerine dışarıdan yemek söyleyen erkek arkadaşlarımın pasta börek işlerine el attığına şahit oldum. Hatta bence pandeminin en önemli katkılarından biri de erkeklerin evdeki bitmeyen işleri biraz daha yakından tanıması oldu.

Son olarak yine dönelim biz kadınlara… Hiç mi şıkır şıkır olan yok. Helal olsun o şıkır şıkır olanlara! J İnsan her zaman yüksek modda olamıyor elbette ama olduğunda da gayet güzel oluyor. Herkes bence kendisini nasıl iyi hissediyorsa evde de dışarda da öyle olmalı. Özellikle bu dönemi moralimizi yüksek tutarak geçirmek çok önemli. Bir gün süslenip bir gün dağınık ev topuzuyla da oturabiliriz!

Sözlerime son verirken sizleri sevgiyle kucaklıyorum, dilerim bütün bu olanlar en kısa zamanda daha iyi bir hale evrilir. İnstagrammable hayatlar gerçek değildir..

Tekrar görüşmek üzereee!

İlginizi Çekebilir: Instagrammable Hayatlarımız

Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Pandemi ve instagrammable hayatlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.