Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Hepimizin sanatçı bir tarafı var aslında. Canımız sıkıldığında şarkı söyleriz belki birkaç şey karalarız. Hatta bu sanatçı kişiliğimiz okul öncesi dönemde gösterir kendini. Tabaklara kaşık vurarak yarattığımız ritmler, annemizle birlikte söylemeye çalıştığımız ninniler, resim kalemleriyle duvarlara çizdiğimiz çizgiler… İçimizdeki sanatçının kaybolmasına izin vermeyelim. Bu yazıda içimizdeki sanatçıyı nasıl ayakta tutabileceğimizi anlatacağım.  

  • Okul öncesi eğitim / okul öncesi sanat  
  • Okul öncesi sanat etkinlikleri 
  • Sanat merkezleri
  • Sanat etkinlikleri 

Okul öncesi eğitim / okul öncesi sanat  

okul öncesi sanat eğitimi

Çocuğun var olan yaratıcılığının geliştirilmesinde ilk basamağı oluşturan okul öncesi eğitim ve bu dönemde uygulanan sanat etkinlikleri büyük önem taşıyor. Okul öncesi sanat eğitimi ile çocuk, doğa ile insanlar arasındaki ilişkileri tanıyor, yaşamın zenginliğini görerek yaratıcı özgün düşünce birikimiyle onun gelecekteki entelektüel gelişimine de katkıda bulunuyor. Her şeyden önce çocuk sanat etkinlikleriyle öz güvenini geliştiriyor. Okul öncesi sanat eğitimi incelendiğinde, çocukların sanatsal sezgi ve yaratıcılıklarını, öğrenme becerilerini ve algısal, bilişsel, duygusal gelişimlerini olgunlaştırdıkları görülüyor.  

Okul öncesi sanat etkinlikleri  

okul öncesi sanat etkinliği

Çocuğun ilgi duyduğu alana göre bir faaliyet seçebilir, hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlayabiliriz. Çocuğun görsel alanda bir şeylere ilgisi olduğunu anlıyorsak, onunla birlikte boyama etkinlikleri ve resimler yapabiliriz. Eline aldığı her eşya ile ses çıkarıyorsa belki de sayıları ona müzik eşliğinde öğretebiliriz. El becerisi iyiyse kurabiyeleri şekillendirmede bize yardım etmesini sağlayabilir, hayal gücünü geliştirmesine yardım edebiliriz. Sanat etkinlikleri çocuğun aynı anda birden çok işi yapabilme yeteneğini geliştirir. 

Sanat merkezleri masterpiece

Okul öncesinde kendimizi sanat konusunda geliştirdik yaratıcılığımız üst seviyede fakat okul başladı ve bir maraton içine girdik ya da okulu bitirdik çalışıyoruz neler yapabiliriz ?  

İstanbul’da Maslak’ta Masterpiece adında, sanat etkinlikleri düzenlenen bir yer keşfettim. Masterpiece 8 şubeye sahip. İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ya da Eskişehir’de Masterpiece stüdyolarını ziyaret edebilirsin. Amaçları sizi biraz sanatla buluşturup biraz da keyifli vakit geçirebilmenizi sağlamak. Çok samimi aynı zamanda insanlarla tanışıp sosyalleşebileceğiniz bir ortam. 

Sanat etkinlikleri  

modern sanat tarihi

Masterpiece’de resim ve heykel workshoplarına katılabilir, kendi iç dünyanızı keşfe çıkabilirsiniz. Resim, heykel, ebru, mozaik, seramik kurslarına katılabilirsiniz. Kendini bu alanlarda geliştirebilirsiniz. Sanat tarihine ilgi duyanlar, modern sanat tarihi ve temel sanat tarihi derslerine de katılabilir, çok keyifli geçiyor. Ben bir derslerinde bulundum dolu dolu geçtiğini düşünüyorum. Son zamanlarda sanat tarihine ilgim olduğu için ilgi çekici buldum.  

Sanat etkinliklerine katılabilmeniz ve sanatçı ruhunuzu ayakta tutabilmen dileğiyle… 

Dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm yazıları link olarak bırakıyorum keyifli okumalar. Bana insatagram adresimden ya da kendi blog sayfamdan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir : Stoik Felsefe Nedir?

Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Sanat Etkinlikleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.