Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

1) Erhan Erkut

Takip edilmesi gerekenlerde bugün.Erhan Erkut’un müthiş anlatımıyla dersleri ya da kişisel gelişimi sonuna kadar hissedeceksiniz. Youtube’dan kesin ama kesin izleyin, bence kaçmamalı.

2) Barış Özcan

Barış abi youtube kanalında çektiği videolarla adeta bir beyin açıcı. Çektiği videolar çok bilgilendirici ve aynı zamanda sıkmayan tarzdan. Bir işletme öğrencisi sadece işletme ile değil diğer alanlar ile de ilgilenmeli çünkü bakış açınızı değiştirir. İzlemediyseniz mutlaka izleyin.

3) Özgür Demirtaş

Özgür Demirtaş, belki de finansı en eğlenceli, en doğru anlatan hoca. Kesinlikle izlenmeli. Anlatış tarzı, konuyu bağlama gücü sizi sıkmayacak şekilde bir anlatım sunuyor.

4) Hakan Okay

Hakan Okay’ın yazılarını okuyorum. Genellikle konuları basit, eğlenceli ve bir o kadar da bilgi veren bir yazı yazma üslubu var. Şu an Facebook Startup Turkey sayfasında yazar ve kendi firması bulunmakta.

5) Ömer Erkmen

Namı diğer “Ömer abi”. Ömer abi Linkedln’de Yeni Nesil Kafası diye podcastlar atıyor. Kendisi yatırımcıdır. Bu podcastlarda işletme üzerine her şeyi konuşuyor, Sonat Kaymaz ile.

6) Hasan Aslanoba

Türkiye’de ki belki de ilk melek yatırımcıdır. “Aslanoba Capital” diye bir yatırım şirketi vardır. Buradan çeşitli bilgiler öğrenmek mümkün. Takip edilesi insanlardandır.

7) Serkan Sevim

Medianova, Amerika’da kurulmuş, kültürünü Türk-Amerikan sentezi ile oluşturmuş ve global hedefleri olan bir B2B bulut bilişim şirketidir. Linkedln vb. yerlerdeki yazıları okumaya değerdir.

8) Ender Satıcı

Pazarlama Türkiye adlı site kurucusudur. Bu siteden pazarlama ile ilgili nerdeyse her şeyi öğrenebilirsiniz.

9) Özel Oytun Türkoğlu

Antalyalı girişimci , “I  am Global Group of Companies” firmasının kurucu ortağı. Markör kurucusu. Özel beyin yaptığı meslek, markalaştırma üzerinedir. Tavsiye edilir, samimi bir insandır. “Sat Kendini” adlı kitabı çıkmıştır, şiddetle tavsiye edilir.

10) Gamze Nurluoğlu

Linkedln nasıl daha etkili kullanılır?” bu sorunun cevabını arayanlar içeriklerine bakabilir.

11) Sertaç Doğanay

Teknoloji İletişimi” denince akla ilk gelen araştırmacı, akademisyen bir insan. “Social Touch” adlı firmaları bulunmaktadır. Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersi vermektedir.

12) İlkim Kocamaz

Sosyal Medya ve İçerik Stratejisti. Şu an “Dijital Marka Ajansı” adında bir firması bulunmaktadır. İçerikleri genellikle pazarlama üzerinedir.

13) İnanç Ayar

İnanç Ayar, “Her Gün Öğren” adlı firma kurucu ortağı. Çektikleri video ve podcastlerle girişimcilik, pazarlama, İK yönetimi gibi işletme bölümünde ne gördüyseniz/görecekseniz size uygulamalı olarak anlatıyor, üstelik sosyal, yalın bir dile, ayriyeten Boğaziçi Üniversitesi akademisyenliği de bulunmaktadır.

14) Kaan Gülten

Webtures” ve “Girişimci Kafası” kurucusudur. SEO ve dijital pazarlama konularında hizmet veren, Türkiye’nin en büyük SEO ajansıdır. Linkedln/Youtube vb. uygulamalarda yazılarını ya da videolarını izlemeniz şiddetle tavsiye edilir.

15) Haktan Mazmanoğlu

Haktan Mazmanoğlu yatırım danışmanı. Linkedln üzerinden yazdığı yazılar ile bence özgün yorumu+ teorik bilgisi bence okumaya değer.

16) Sonat Kaymaz

İnovasyon Yöneticisi, Büyüme Mentoru. Ömer Erkmen ile “YNK” çekmektedirler.

17) Ahmet Şerif İzgören

İzgören Akademi” kurucusu. Youtube’dan kesin ama kesin izlemeniz gerekenlerden. Kaçırmayın derim.

18) Oğuzhan Aygören

Boğaziçi Üniversitesi’nde Pazarlama, Girişimcilik ve Yenilikçilik Profesörü. Girişimcilik Merkezi Başkan Müdürü ve Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Programı Koordinatörü. BloombergHT’de “Girişimcilik Dünyası” programının televizyon sunucusu ve yapımcısı. İzleyin, efsane bir program ve efsane bir deneyim.

19) Umut Ekmekçi

Yaratıcı düşünme ve inovasyon yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır. İnovasyon Yönetimi Profesörü. İnanın gerçekten çok iyi bir hoca ve Sabancı Üniversitesi’nde uzun yıllar görev almış profesör.

20) Onur Yanık

Yirmibirgram” adlı markalama firma kurucusu. Ülke markalaştırma projesinin yaratıcı direktörü. Çok çok güzel yazıları var Linkedln’de şiddetle tavsiye edilir.          

21) Erman Kaya

Namı diğer “Esnafpreneur”. Erman bey, Linkedln hesabında oldukça faydalı e-ticaret ile ilgili paylaşımlar yapıyor. Kaynak olarak kullanılabilecek insanlardan.

22) Mahfi Eğilmez

Mahfi Hoca, iktisat mezunu bir akademisyendir. Ekonomiyi iyi anlayalım diye “Kolay Ekonomi” adlı kitabı vardır. Mahfi hoca kendi web sitesinde yaptığı paylaşımlar ile bizlere kaynak oluyor ve sade dili sayesinde insanlar ne dediğini anlıyor. Kesinlikle bakınız.

Benden bu kadar. Eğer sizin varsa iletişimden bana atın yayınlayayım..

Hoşça kalın …

https://ogrencibloglari.net
Ibrahim Aydogdu makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: İşletme Öğrencilerinin Takip Etmesini Önerdiğim 22 Kişi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.