içinde

Seninleyken Tek Kişiyim, Sen Yokken İki Başıma

Google Haberlere abone olarak gençlere değer katabilirsiniz.Google Haberler Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

Seninleyken Tek Kişiyim, Sen Yokken İki Başıma

Gördüğüm anda anlam yüklemeyi başardığım ve sevgili güzel cümle haneme ekledim. Ayrıca düşündüm de hayatımıza yön veren ve güzelleştiren söz ve cümleler bizim anlam yüklediğimiz kadar değil mi?
Hayatımıza giren, çıkan insanlar da aynı şekilde aslında. Eğer bir kişi hayatımızda iyi bir rütbeye gelebilmişse bu bizim o kişiye yüklediğimiz anlam ve aslında verdiğimiz değerle alakalı. Eğer bir başkasını apar topar kovuyorsak da bu da onun bizi kendisinin kaybettiğini düşündüğümüzden ya da verilen rütbeyi hak etmediğindendir.

şarap

Ama benim ayrıcalıklı olarak bahsetmek istediğim, hayatımızda en yüksek koltuğa gelebilmiş -hatta kalbimizde- ve ona ‘o’ diye değil de onunla biz olmuş olduğumuz kişiden bahsediyorum. Yani kendi içimizde büyüttüğümüz , bir cümleye anlam yüklediğimiz gibi anlam yüklediğimiz, mimiklerini sevecek dereceye geldiğimiz insandan yani..
Hayatımızda böyle bir insan varken, yani artık yalnız değil iki kişiyken, insan tek başınalığından bahsedebilir mi demek istiyorum.
Evet, bahsedebilir çünkü ‘biz’ tam da bu demek.
‘İnsan tam da biz diyebileceği biriyle beraberken tek başınadır.’
Ama bu bahsettiğim tek başına yalnızlık değil. Beraberken tek başına hissetmek ne demektir bilir misiniz? Hani insanın hayatındaki onca kalabalıktan sıyrılıp kaçmak istediği anlar olur ya. İşte o anlarda ki limanını bulmak demektir. Onu kalabalık görmemek. Yalnız kalmak istediğinde bile yanında onu aramak. İşte; tek başımayım dediğinde yanında onu hissetmek. Kısacası; biriyle tek başına olmak, tek başına onunla yaşamak.

aşksızlık
Bu söz bir kelimeymiş de size sözlük anlamını vermiş gibi olsam da daha bununla ilgili söylemek istediğim o kadar çok şey var ki..
‘Eğer bir gün iki başıma kalırsam.’
Gel de şimdi içine sinerek yerleştirdiğin ve bir sözle ve ona kattığın anlamla nasıl mutlu olduğunu açıkla.
Gözlerin dolarak..
Eğer bir gün ‘biz’ olmazsan o insanla yani çıkarsan bir gün tek başına olmaktan kendi başına kalmayacaksın diyorum, anla!
Anılarla kalacaksın,
Anlarla kalacaksın,
Hayallerle kalacaksın,
Düşüncelerle kalacaksın,
Özlemlerle kalacaksın,
Kendin kalacaksın,
Onsuz kalacaksın,
Belki insansız kalacaksın
Ama bir daha onlayken kaldığın gibi tek başına kalamayacaksın.
Onsuzken onla kalacaksın, yokluğuyla baş başa kalacaksın. Yalnız kalmayacaksın.
Yaşayamadıklarını bile özleyeceksin.
Anla artık iki başınasın.
Bir kişiyle artık iki kişi değil de tek bir kişi olduysanız eğer, onlayken tek başına olmayı öğrenirsiniz. Hayatınızın merkezi yaptığınız insanla artık birlikte yöneteceğiniz tek bir hayatınız vardır ve iki karpuz da bir koltuğa sığmaz..
Eğer biz’liğin yokluğuna alışmaya çalışıyorsanız zaten bunu bir başınıza değil aslında birlikte yapıyorsunuz. Çünkü biz demek öyle birinin başını alıp gitmesiyle kolayca olmuyor.
Kimse artık tek başına değil ve kafa dinleyemiyor. Nereye gitse onunla ve hangi müziği dinlese iki başına..

İlginizi Çekebilir : Geçmişten Günümüze Bilgisayarın Tarihi ve Gelişimi

Rapor Et

Ne düşünüyorsunuz?

Anonim tarafından yazıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknolojinin en yeni gözdesi: Dopamin Orucu

kendi kendine mba 1

Kendi Kendine MBA’den Öğrendiklerim – 1