Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Pandemi sonrası dünyanın ve çevrimiçi ekosisteminde; insanlar içerik üretmek ya da sunulan içerikleri takip etme işini zamanlarını doldurmak ve günlük tatmin sağlamak için kullanmaktalar. Böylece içerik üretmek için bir ihtiyaç yaratmış olmaktadırlar. Bu durum, pazarlamacılara hedef demografilerine ilgi çekici bir şekilde ulaşmaları için gerçek bir fırsat sunmaktadır. Size bu yazıda Tiktok’ta reklam verenler nelere dikkat etmeli ondan bahsedeceğim.

30 yaş altı ‘’Milenyum kuşağı’’ olarak adlandırdığımız hedef kitleye ulaşmak isteyen pazarlamacılar için; TikTok uygulaması dünya çapındaki 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile büyük bir pazar yeri sunmaktadır. TikTok uygulaması, yalnızca iki yıldan az bir süredir yayınlamaya başladığı reklamlar ile pazarlamacılar için henüz aşırı doygunluğa erişmemiş, keşfedilmeye müsait bir alan sunmaktadır. Bu durum gelecekteki reklamlarda yaratıcı fikirler için de pazarlamacılara fırsatlar yaratmış oluyor.

Tiktok'ta Reklam Verenler|Anahtar TikTok Reklam Yöntemleri
Tiktok’ta Reklam Verenler|Anahtar TikTok Reklam Yöntemleri

Tiktok’ta Reklam Verenler|Anahtar TikTok Reklam Yöntemleri

TikTok, pazarlamacıların aralarından seçim yapabileceği birkaç farklı ilgi çekici reklam yöntemi oluşturmuştur. Pazarlamacılar bu seçenekler arasından en iyi seçenekleri seçmek ve sorunsuz bir yürütme sağlamak için doğrudan TikTok reklam temsilcileriyle ortaklık kurar. Seçeneklerimize bakalım;

En İyi Görünüm Sağlama ve Devralma Reklamları

Bu, bir kullanıcının uygulamayı ana sayfa “Sizin İçin” sayfasında açar açmaz görüntülenen bir reklamdır. Bir fotoğraf veya video olabilir ve % 100 ses getirme payına sahiptir.

Hashtag Zorlukları

Markalar; kullanıcıları bir eylemi, eğilimi, olayı veya kullanıcıların akışlarında yayınlayabilecekleri (ve arkadaşlarını da aynısını yapmaya teşvik eden) bir eylemi takip etmeye teşvik eden bir hashtag testi oluşturabilir.

İçerik Üretici Pazarı

Bunlar, TikTok’taki içerik oluşturucu telif haklarıdır. Markalar, bir markayı veya ürünü özel videolarla içerik oluşturucu sayfasında tanıtmak için demografiyle alakalı takipçileri olan içerik üreticilerle çalışabilir.

Markalı Filtreler ve Efektler

Bunlar, kullanıcıların eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde videolar oluştururken ekleyebilecekleri markalı 2D veya 3D kamera efektleridir.

İçe Aktarılan Video Reklamlar

Bu videolar, TikTok’taki en geniş, en doğrudan reklam yöntemidir; Görünümü platforma özgü olan bir feed içi video reklam içermektedir.

Evet, artık TikTok reklam yöntemlerini bildiğimize göre, stratejiden bahsedelim. Uygulama, markaların girmeden önce aşina olması gereken eşsiz bir dünyadır. Pazarlamacılar bu yeni reklamcılık ortamına daha yeni alıştıklarından, reklamların yerinde görünmemesi ve daha da kötüsü “başarısız” görünmesi kolaydır.

Tiktok'da Reklam Verenler
Tiktok’ta Reklam Verenler| TikTok’ta reklam verme için ilgi çekici tavsiyeler(Gençlere yönelik reklamlar)

Tiktok’ta Reklam Verenler| TikTok’ta reklam verme için ilgi çekici tavsiyeler(Gençlere yönelik reklamlar)

 1. Kültürü Öğrenmelisin

Uygulamada reklam vermeden önce, farklı seslerin ve içerik türlerinin benzersiz özelliklerini ve popülerliğini anlamak için biraz zaman ayırmalısın. İster şaka, ister dans veya skeç olsun, iyi performans gösteren TikTok içeriği tamamen özgünlük ve eğlenmekle ilgilidir. Şu anda asıl meselenin, bu alışılmadık yıl boyunca insanların günlük yaşamlarını göstermek ve çok eğlenceli video içeriği oluşturmakla ilgili olduğunu unutmamalısın. Neticede Z kuşağı ve Y kuşağı kullanıyor, trendleri takip et.

2. Trendleri Yakından Takip Et ve Kendi Trendini Başlat!

Uygulama son derece “anlık” güdümlüdür, trendler gelir ve geçer. Neyin trend olduğunu öğren ve zaman kaybetme! Uygulama bir topluluktur ve herkes eğlenceye katılabilir, buna markalarda dahil. TikTok ayrıca markalara, kitlelerin katılabileceği trendleri başlatmak için harika olan ücretli hashtag yarışmaları oluşturma fırsatı da sunmakta. İçeriğinizin eğlenceli, ilgi çekici ve markanızın mesajıyla gerçekten uyumlu olduğundan emin olun.

3. Kurallara Uymalısın

TikTok reklamcılıkta yenidir, bu nedenle birçok pazarlamacı hala düzenini ve en iyi uygulamalarını öğrenmeye devam ediyor. Kitlelerin arasından sıyrılmak harika, fakat bir hata nedeniyle öne çıkmanın olumsuz sonuçları da olabilir. Bu nedenle reklamları oluşturmadan ve yayınlamadan önce dikey feed’in kurallarını öğrenmelisin. Etkileşiminizi artırmak için, özellikle TikTok için uyarlanmış reklamlar yapın; farklı bir sosyal medya platformundan alınan ve yenisi için geri dönüştürülen bir reklam, feed’deki yerinde görünmeden çıkarak insanların hemen geçmesine neden olabilir.

4. İçeriğe Benzer Reklamlar Oluştur

TikTok, kullanıcıların sizin için sayfalarında gördükleri bir gönderi gibi görünebilen yayın içi video reklamlar sunar. Çok küçük, opak bir “Sponsorlu” düğmesinin dışında, diğer her şey tamamen aynı görünür. İnsanların TikTok‘u ne amaçla kullandığına benzer içerik oluşturmak için bunu kendi yararına kullan: eğlenceli içeriği arkadaşlarınızla paylaşmak gibi. Markanız veya ürün mesajınızla iç içe geçen kısa, eğlenceli bir video oluşturmayı deneyin. Unutma ki Z kuşağı ve Y kuşağı senin hedef kitlen.

5. Bir Hikaye Anlat 

Hikaye anlatımı çok etkilidir ve bunu yapmak için sadece 60 saniyeniz vardır. Markanızın hikayesini izleyicinin dikkatini çekecek şekilde hızlıca anlatın. Hedeflenen demografinizle ilgili olacak bir eyleme katılan birkaç sevimli karakterin olduğu bir sahne oluşturun.

6. Karakterleri Dahil Et

Videoların çoğu, özellikle pandemi devam ettikçe; bireylerin, aile üyelerinin veya yakın arkadaşlarının evde çekilmiş ya da kendi mini tatilleri, doğadaki halleri ile alakalı videolar olmaya devam edecektir. Buna yaslanın ve aynı şeyi, ürününüzle/markanızla etkileşim kuran bir TikTok içerik üretici ortaklığı veya insanlarla olan mevcut çekimlerinizle yapın.

7. Benzersiz Ol, Hızlıca Öne Çık

Z Kuşağı ve Y Kuşağı yeni ürünleri denemeyi ve yeni eğilimleri denemeyi sever, bu nedenle içerik topluluğuna neler sunabileceğinizi ve markanızın veya ürününüzün birinin hayatını nasıl iyileştirebileceğini düşünün. Amaç, günlerine değer katarken reklamınızı durdurup izlemelerini sağlamak, böylece onları markanızla daha fazla etkileşim kurmaya teşvik edeceksiniz.

Öyleyse ne bekliyorsunuz? TikTok’u indirmediyseniz, bir dakikanızı ayırın ve sizi bekleyen dünyayı keşfe, milenyum kuşağı hedef kitlenizi anlamaya ve kültürü öğrenmeye başlayın. Bu yazımızda sizlere Tiktok’ta reklam verenler nelere dikkat etmeli bundan bahsettik.. İyi okumalar..

İlginizi Çekebilir: Yeni Nesil Pazarlama: Deneyimsel Pazarlama

https://pazarlamaguncesi.home.blog/
Ek Destek Veren/ Düzenleyen
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: TikTok’ta Reklam Verenlere 7 Tavsiye

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.