Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Her üniversiteye yeni giriş yapan öğrencinin aklında “Bundan sonra ne olacak? Üniversite bana ne katacak? Nasıl kendi geliştirebilirim?” tarzı sorular mutlaka oluşur. Üniversite zamanı ilim irfan yuvası olmasının yanında insanların kültür, beceri ve sosyal yeteneklerini geliştirecekleri bir zaman dilimidir. Mezun kişinin yeteneklerinde ve gelişiminde her ne kadar dış çevrenin etkisi olsa da en büyük etken kişinin kendisidir. İşte bu yüzden sizlere en güzel zamanlarınızda kendini geliştirmeniz için kendi bulduğum ve uyguladığım bazı yöntemlerden bahsedeceğim.

ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME| Kurgu Kitaplar Okuma

ithaki bilim kurgu serisi ile ilgili görsel sonucu"
İnsan hayal ettiği ölçüde yaşar. Bazı insanlar ise bu olağan dışı ve etkileyici hayallerini kurguya döker. Kurgu kitapların doğumu böyledir. Sizin hayallerinizdeki sınır duvarlarını yıkar ve sizi başka dünyalara götürür. Bu kitaplarla hayal etme yeteneğinizi geliştirebilir ve siz de onlar gibi bu hayallerinizi yazıya dökebilirsiniz. (Okuduğum kurgu romanlarının incelemelerine buradan ulaşabilirsiniz.)

ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME| Dergi Takip Etme

bilim dergileri ile ilgili görsel sonucu"
Günümüzde ulaşılan teknolojik yetkinliğini, sanat alanında yapılan yeni çalışmaları merak ediyorsanız mutlaka ve mutlaka kendinize uygun dergileri araştırmalı, temin etmeli ve pür dikkat okumalısınız. Özellikle kendi ilgilendiğiniz alanların gelişmelerini takip etme kendi bölümünüzdeki diğer insanlardan bir adım önde kılacaktır sizi.
Ben daha çok bilimsel konulu dergiler takip etmekten hoşlanıyorum. Takip ettiğim dergiler ve fiyat listesi ise şöyle;
1-Populer Science 
2-Bilim Teknik
3-All About Space
4-How It Works

ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME| Kulüp Faaliyetlerini Takip Etme

yıldız teknik maktek ile ilgili görsel sonucu"
İster kendi okulunuzun kulübü olsun ister başka üniversitelerin kulüpleri olsun kesinlikler ufaktan ilginizi çekse bile o etkinliği araştırmalı ve katılmaya değer bir etkinlik ise o etkinliğe gitmelisiniz. Katıldığınız etkinlikler size önemli bir network sağlayacaktır ve ilgilendiğiniz alanla ilgili çalışma yapan insanları daha yakından tanıma imkanın olacaktır.
Peki nereden bulacağız bu etkinlikleri? Benim en beğendiğim yöntem basit ama etkili bir yöntem. Günümüzde tüm kulüpler sosyal medyaya çok önem veriyor. Çoğu etkinliği sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Öncelikler bir Instagram hesabı açmalıyız ve bu hesaptan istediğimiz üniversitenin hesabına girmeliyiz (Örnek olarak Yıldız Teknik Üniversitesi) Ve takip ettiklerinden ilgimizi çeken kulüpleri takip etmeliyiz. Ve işte size etkinlik rehberi tadında bir Instagram hesabı.

ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME| Üniversite Dışı Etkinlikler

ıng inovasyon merkezi ile ilgili görsel sonucu"
Bu başlıkta keşfetmeyi size bırakıyorum. Burada kullanacağımız en yararlı uygulamaları sıralamak gerekirse;
MeetUp (Özellikler ING İnovasyon Merkezi’ni takip etmenizi öneriyorum)
Evenbrite
Apptivity

ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME| LinkedIn

linkedin ile ilgili görsel sonucu"
En önemli başlığı en sona sakladım. Çağımız iş sektörünün olmazsa olmazı LinkedIn. Alanınızda çalışan insanları merak ediyorsunuz? Hayalinizde firmada çalışan insanlardan hangilerinin sizinle aynı üniversitede okuduğunu mu merak ediyorsunuz? Tüm soruların cevabı bu uygulamada. Hemen bir hesap açın bilgilerinizi ve başarılarınızı doldurun ve iş hayatına adımınızı adın.Sizlere LinkedIn kullanımı alanında kendinizi Gamze Nurluoğlu ‘nun kılavuzunu önerebilirim.

İlginizi Çekebilir: Üniversitede Kulüpler Öğrencilere Ne Katar

https://ogrencibloglari.net
ogrencibloglari makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: ÜNİVERSİTE ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİRME

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.