Üniversitede Kulüpler Öğrencilere Ne Katar

Yeni bir eğitim sezonu başladığına göre üniversitelere yeni öğrenciler de gelmiş demektir. Bu yeni öğrencilerin karşılaşacağı ilk şeylerden biri de üniversite kampüslerinde kurulmuş öğrenci kulüpleri stantlarıdır. Bu stantlarda kulüp görevlisi öğrenciler sizlere neler yaptıklarını ve neden kulübe katılmanız gerektiğini anlatacaktır. Her kulüp farklı işlerle uğraşıyor olsa da genel olarak öğrenci kulüplerinin öğrencilere katabileceği en büyük deneyim sosyalliktir. Ne kadar içine kapanık biri de olsanız kulüpler sayesinde yeni insanlarla tanışmanız işten bile değildir. Çünkü kulüplerin ana etkeni insandır. Bu insanların hepsinin öğrenci olması bulunmaz bir ortak nokta olup yeni arkadaşlıklar kurmak için inanılmaz bir fırsattır.

Üniversitelerde Ne Tarz Kulüpler Bulunur

 

Akademik Alanlar

Bu konuda hiçbir sınır olmamasına rağmen genel başlıklar altında topladığımız zaman temelde çoğu bölümün kendi kulübü de bulunur. Bu kulüpler size akademik anlamda büyük katkı sağlayacaktırlar. Yaptıkları etkinlikler bölümünüz hakkında geniş bilgi almanızı sağlayacak olup kimi zaman derslerle ilgili eğitimler verebilir ya da ilgili sektörlerden konuşmacılarla tanışmanızı sağlayabilirler. Ayrıca her kulübe her bölümün öğrencisi katılabilir! Bu sayede ilgilendiğiniz bölümler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kariyer Kulüpleri

Kariyer Kulüpleri

İlgilendiğiniz ve çalışmak istediğiniz sektörle ilgili bölümlerin mezunlarıyla, başarılı olmuş girişimcilerle tanışmanızı ve bu sektörlerle ilgili şirketlerin merkezlerine teknik geziler yapmanızı sağlayabilirler. Tabi ki kulüp içindeki üyelerle tanışarak daha mezun bile olmadan geniş bir iş ağı oluşturabilirsiniz. Bu etkinliklere bir örnek olarak girişimcilik konusunda uzun yıllar boyunca bir geçmişe sahip olan MieS’in GirDaP etkinliğine bakabilirsiniz.

Sosyal Sorumluluk Kulüpleri

İyi ve gönüllü projlerde bulunmak için de sosyal sorumluluk kulüplerini tercih edebilirsiniz. Bu kulüplerde başlıca her üniversitede Tema, Kızılay, Bir Çocuk Bir umut ve ÜniHak (Üniversiteler Arası Hayvanları Koruma) Topluluğu kulüpleri bulunur. Tabi kulüpler bunlarla sınırlı kalmayıp yerel olarak gönüllü çalışmalar yapan başka kulüpler bulunması da mümkündür. Çalışmalarına katılabileceğiniz kulüplerde sınır bulunmamaktadır.

Eğlence Kulüpleri

üniversitede eğlence kulüpleri

Tabi ki üniversiteler sadece görev olarak yapılıyormuş gibi görünen işlerden ibaret değildir. Bu kulüplerin yanı sıra konserler düzenleyen, ünlüleri okula getiren, belli başlı eğlenceler düzenleyen kulüpler bulunur. Kimi zaman kampçılık kimi zaman yelkencilik kulübü olan üniversiteler görmek mümkündür.

Eğer Yeniyseniz Çok Fazla Şaşırtıcı Olay Yaşayacaksınız Demektir

Örnekleri ve sebepleriyle ilgili geniş bir inceleme için yazımıza göz atın;

Üniversitede Hayatlar Neden – Nasıl Değişir

Üniversiteye Yeni Giren Öğrenciler Başka Nelere Dikkat Edebilir?

ÜNİVERSİTE NASIL YAŞANIR (1)– HAZIRLIK SINIFI

Beğendim! Patreonda Öğrenci Blogları desteklemek için bir saniyenizi ayırın!

Tolga Kaan

Öğrenci Blogları'nda günlük hayatımda yaptığım gözlemlerle ilgili çıkarımlar yapıyor ve bazı teknik konularda yazılar yayınlıyorum. Bunun yanı sıra genel olarak araştırmaya meraklı bir insanım. Teknoloji ve ulaşım araçları başlıca ilgi alanlarım.

3 Düşünce “Üniversitede Kulüpler Öğrencilere Ne Katar” 3 Düşünce “Üniversitede Kulüpler Öğrencilere Ne Katar

Hadi Yoruma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dönüş
Tüm yazılar Öğrenci Bloglarına aittir. İzinsiz paylaşılamaz. 2019&Öğrenci Blogları