Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

  Belki her gün sizlerde aynı ikilemde kalıyorsunuz ve kendinize bu soruyu soruyu soruyorsunuz. Bu ikilem belki hoşlandığınız kadına veya erkeğe açılmak içinde olabilir ya da spora başlamak gibi bir şey de olabilir. Bazıları için aksiyon almaya karar verip riske girmeyi kabul ediyorsunuz ya da hiç bir şey yapmayıp sadece konfor alanınızın içinde kalıyorsunuz. Konfor alanınızda kalmayı tabi ki de tercih edebilir böylece riskleri minimum bir düzeye indirebilirsiniz. Öteki taraftan kimseyi de körü körüne bir işe girişmesini tavsiye edemem öyle bir haddim de yok zaten bu yüzden birçok hayat koçunun konfor alanınızı terk edin tavsiyesinin altını biraz daha doldurmak gerekiyor bence.

Herkesin kendine göre özgüvenli olduğu alanlar farklı olduğu gibi herkes için konfor alanı anlayışı farklı olabilir, bu yüzden birinin tavsiyesinin başka birinin işine yarama olasılığını çok düşük olarak görmek yanlış olmasa gerek.

mistake 

Yanlış Yapmak mı| Yanlış Yapın!

Benim vakamda ise bu ikilem bir iş fikrine girişmek ya da girişmemek açısından gerçekleşti. Ama yukarıda anlattığım gibi bir hata yapıp körü körüne bu işe giriştim. Yanlışlar serimi böyle formüle edebilirim sanırım:

  Yetersiz bilgi ile işe girişmek + Ekip kurma işini aceleye getirmek + Rakip analizini yanlış yapmak + Regülasyonları öğrenmemek + Yetersiz network + Mentor eksikliği + Bu işleri çok kolay görmek = Kurulamadan rafa kaldırılmış bir iş fikri ve maddi kaybın yanında bana fırsat maliyeti olarak geri dönüşü olan düşük bir not ortalaması, mutsuz bir aile ve kaçırılan sosyal aktiviteler.

bilgisayar

Ama şimdi baktığımda ise pişmanlık duymadığımı söyleyebilirim. Çünkü, bu yolda birçok dost edindim, iş planın önemini kavradım, mentorlar edindim, network ağımı genişlettim ve bu network sayesinde liseli bir girişim ekibine mentorluk yapmaya başladım. Ama bu benim için böyle oldu. Sizin için çok daha kötü veya iyi olabilir. Ben kötü kararlar almayı, hiç bir şey yapmamaya tercih ettim.  

   Ucundan bir öğüt, özellikle bir girişim fikriniz varsa:

İyiyi düşünüp, kötüye hazırlanmanız.

İlginizi Çekebilir: GÜNÜMÜZDE PAZARLAMA

Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Yanlış Yapmak mı, Hiçbir Şey Yapmamak mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.