Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

dunyayi-gezmek-icin-para-biriktirmenin-yollar

1) Gezin

Gezin anacım, dünyaya bir daha mı geleceğiz sanki gezin ama dolu dolu gezin. Müzeleri gezin, tarihi yerleri gezin, turistik yerleri gezin ve en önemlisi ise isteyerek yapın yapacağınız görevi(gezmek bile olsa). Kumsallarda yanın, deli gibi yemekten kilo alın, biraz da siz yaşayın hayatı her şeyi dert etmemek gerek bazen. İnstagram’da bir gönderi gördüm diyor ki; 1 su dolu bardak var elinizde onu 1 dk tutarsanız bir şey olmaz, 60 dk tutarsanız kolunuz ağrır, 24 saat tutarsanız ise kolunuz uyuşur, dertler de öyledir, çok takarsan sana yük olur.

kitap-okumayi-kolaylastiracak-oneriler-2.jpg

2) Kitap Okuyun

Kitap okumak ufuk açar, bakış açınız değişir ve gelişir. Kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Her tür olması gerekmez, kendi sevdiğin alandan da bol bol oku, araştır. Hem kendini iyi hissedecek, hem de kendi değerini artıracaksın. Unutma “her insan markadır” sözünü ilk kez Mehmet Baş hocamdan duymuştum, çok düşünmüştüm “yaa ne diyor acaba bu hoca?” diye ama biraz araştırma, biraz da istek ile yüzeysel bir şekilde anladığımı söyleyebilirim.
Mesela kendine bir bak, hep yarış içindeyiz yok liseye yerleşme sınavı, yok üniversiteye yerleşme sınavı vb. gibi milyonlarca kez sınavlara girdin çıktın ve ortaya şu çıktı “ Neriman’ın oğlan 1000’e girmiş, oğlum/kızım neden çalışmıyorsun, senden adam olmaz” gibi laflar senin ne kadar iyi/kötü olduğunu göstermez. Kabul etsinler ya da etmesinler senin bir kimliğin vardır. Aslında burada senin ne olmak istediğin önemli. Aslında ne kötü biliyor musun “şu an ne yapacaksın” sorusuna cevap verememek ya da bazı durumları aşırı abartmak. Kitap okursanız hayal gücünüz gelişir, yorumlama kabiliyetiniz artar.

images.jpg

3) Oyun Oynayın

Oyun oynamak insanı geliştiren bir olgu. Oyun oynayarak stresinizi atabilir ya da biraz rahat nefes alabilirsiniz, oyun oynama belli başlı türlerde çok yararlı, bu kanıtlanmış bir durum. Benim 3.75 yapan arkadaşım bile “ hadi gel de 3-5 el CS-GO atak” dediğini biliyorum. Kendinizi çok çok kısıtlamayın, yoksa patlarsınız.

323ed7e3c01ff64e075.jpg

4) Gündemi Takip Edin

Gündemi takip etmeniz size hem kültürel, hem de yaptığınız/yapacağınız meslek ne olursa olsun, takip etmek size hem dünyada, hem ülkenizde, hem de ders/mesleklerinizde kullanacağınız bir koz gibi düşünebilirsiniz, şöyle düşünün mesela “ Türkiye Şangay beşlisine davet edildi” bu haber hem siyasi, hem ilişkiler, hem kültürel, hem de ekonomik olarak yorumlanabilir ve burada yapacağınız araştırmalar hem sizi okulda güçlü gösterecek, hem de üniversite sonunda kendinizi donatarak çıkmanızı sağlayacak.

indir.jpg

5) Network Ağı Kurun

Network ağı hem size hem de networkünüze değer katacak olup, bunun sağlandığı seminer, etkinlik, sosyal medya(Linkedln mesela) size çok yararı olacağından emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Yanlış Yapmak mı, Hiçbir Şey Yapmamak mı?

https://ogrencibloglari.net
Ibrahim Aydogdu makalelerini beğendiniz mi? Sosyal medyada takip edin!
Başkalarına Fayda Sağla
Yorum Yok
Yorum İptal
Yorumlar: Yapılmasını Şiddetle Önerdiğim 5 Tavsiye

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim ekle - Yalnızca PNG, JPG, JPEG ve GIF desteklenir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2020 Öğrenci Blogları. Tüm Hakları Saklıdır.

Giriş Yap

Öğrenci Blogları'na Hoş Geldin

Gençlere değer katan içerikler üretiyoruz. Aramıza katılacağın için mutluyuz.
Giriş Yap

Gelişim için ilk adım. Boş vakitleri iyi değerlendirmek gerek.