içinde

YENİ MİLLİ GURURUMUZ: TÜRK NETFLİX DİZİLERİ

netflix

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

 Hepimizin Türk Netflix dizisi denildiğinde gururlandığını hisseder gibiyim. Ben de bu yazı serimde Türk Netflix dizilerine değinmek istiyorum. Daha sonra da bu başlığı  her dizi için bir yazı olacak şekilde seri haline getirip paylaşacağım. İnternet platformlarının popülerliği ile yazıma başlamak istiyorum.

 Eskiden ülkemizin olimpiyatlara gitmesiyle veya kendi ürünlerini çıkarmasıyla gururlanırdık. Hala bunlarla gururlanıyoruz ama artık günümüz teknoloji çağı olmasından dolayı bakış açılarımız da haliyle teknolojik gelişmelere kaydı. Bunlardan biri de tabii ki hepimizin bildiği Netflix dizileri.

images

TÜRK NETFLİX DİZİLERİ| Geleneksel Anlayış Çöküyor!

Artık günümüzde akıllı telefon kullanımının artması, her evde bilgisayar olması gibi sebeplerden internet platformlarının kullanımı bir hayli sıklaştı. Aynı zamanda insanların saatlerce televizyon başında oturmak istememesi ve 2 saatlik dizi için bir o kadar da reklam izlemekten bıkmaları sebebiyle televizyonun çöküşü, Netflix gibi platformların sektörü ele geçirişi hızlı bir şekilde devam ediyor. Ne kadar ülkemizde belli bir yaş kesiminin tabuları yüzünden televizyon dizileri hala reytinglerini koruyabilse de bunun uzun ömürlü olmayacağı herkesin bildiği bir gerçek. Ülkemizde az da olsa iyi televizyon yapımları var ama onlar da kanalların kuklası olarak harcanıyor.

hakan muhafız
 İLK TÜRK NETFLİX DİZİSİ

TÜRK NETFLİX DİZİLERİ| Neden Netflix’de bu diziler?

Gelelim internet dizilerinde Netflix’in öne çıkmasına. Neden Netflix bu kadar popülerken BluTv gibi Türk platformları bu popülaritenin yanından bile geçemiyor sorusu herkesin aklında yer ediyordur bence, cevabı ise çok bariz.  Gelir yetersizliğinin iyi işler yapmaya engel olması. Netflix dediğimiz platform en popüler dizi izleme platformu olduğu halde bile kar edemiyor çünkü üyelik ücretleri düşük olmasına rağmen insanlarımız bir öğle yemeğine verdiği parayı bile ay boyu dizi izleyeceği bir platforma yatırmaya çekiniyor ama ne yazık ki üyelik ücretleri bile o kadar büyük dizi yapımlarını kaldıramıyor o yüzden Netflix de olsanız para kazanmakta zorlanıyorsunuz ki yakında Netflix’in güçlü rakiplere sahip olacağı da yadsınamaz bir gerçek.

atiye-sembol

TÜRK NETFLİX DİZİLERİ| TÜRK NETFLİX DİZİSİ ATİYE’DEN SEMBOLLER

Netflix’te Hakan Muhafız dizisinin yayınlanacağını öğrendiğimizde hepimizin gururlandığı ve merakla beklediğine eminim çünkü izlediğimiz popüler internet dizilerini düşündükçe beklentimiz haliyle yükselmişti. Belki beklentilerimizin çok altında kaldı, belki de iliklerimize kadar bizi tatmin etti ama sonuç olarak Türkler de bu sektöre izini bıraktı demek bile insanı gayet mutlu ediyor. Tabii objektif bir şekilde bu milli gururlarımıza yakından bakacağız. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sonraki yazılarda buluşmak dileğiyle.

Sağlıcakla kalın…

İlginizi Çekebilir: İnovasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

Fatih AYTAR tarafından yazıldı

Yıldız Teknik Üniversitesinde okuyorum. Endüstri mühendisliği öğrencisiyim. Bloglarda yazarlık ve editörlük yapıyorum, Öğrenci kulüplerinde aktif üyeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

geri-çekilmek

HİÇ GERİ ÇEKİLDİĞİNİZ OLDU MU?

Amazon.com_Logo

BOŞ SANDALYE