içinde

YURT DIŞI PROJELERİ

yurt dışı projeleri

Gençlere değer katacak içeriklere Google Haberler'den abone olmak ister misiniz?.Google Haberlere Abone Ol. Gençliğe değer katma arzusuyla..

Öğrenciyken katılabileceğimiz ya da öğrencilik sürecimiz bittikten sonra katılabileceğimiz yut dışı projelerini araştırdım senin için de faydalı olabileceğini düşünüyorum. Hepsinden kısa kısa bahsedeceğim. Böyle bir yazı yazıyor olamamın nedeni instagram adresim üzerinden bu konuyla ilgili bir çok mesaj aldığımdan. Blog yazma amacımın hayatına küçük bir dokunuş yapabilmek olduğunu düşünürsek amaç doğrultusunda bir yazı olacağını düşünüyorum. Uzun dönem ve kısa dönem gönüllü yurt dışı projeleri, staj programları olan yurt dışı projeleri bu yazıda değineceğim konular olacak. EVS

Uzun Dönem Gönüllü Yurt dışı Projeleri

Bu projelerin başında bence EVS (European Voluntary Service) yani Avrupa gönüllü hizmetleri geliyor. bu projeler en az 2 ay ve en uzun 12 ay yapabileceğin yurt dışı projeleri . Bu projeyle AB’ye üye olan 28 ülke ve üye olmayan 7 program ülkesine gidebilirsin. proje için gerekli olan şartlar 18 ve 30 yaş aralığında olmak, Ab üyesi olan ya da AB aday olan ülkelerin vatandaşı olmak, daha önce EVS de yer almamış olmak, Evs için yabancı dil şartı aranmıyor olsa da senin gittiğin ülkede kendini ifade edebiliyor derdini anlatabiliyor olman gerekiyor ki kaldığın evdeki insanlarla ya da projede bulunduğun insanlarla anlaşabil. Projede çocuk bakım evleri, huzur evleri, parklarda tanıtımlar, çiftlikler de ekmek yapımı gibi bir çok şey yapabileceğin projler var. Bana kalırsa sınırlı sayıda kişinin değil de bir çok kişinin alınacağı projelere başvuru yapman senin için büyük avantaj olur. EVS projeleri başvurusu için ingilizce bir CV ve güzel bir motivasyon mektubu gerekli.
erasmusplus

Kısa Dönem Yurt dışı Projeleri

aıesec staj programı
https://europa.eu/youth/volunteering/organisations_en

Erasmus plus (erasmus+) ile gençlik değişimleri : en fazla 21 gün süren programlardır. Avrupa birliği tarafından masraflarının karşılandığı her şeyin finanse edildiği bir program. 13 ve 30 yaş aralığında olan ya da gençlik çalışan olan kişiler kabul ediliyor. Dil gerekliliği aranmıyor ama yine kendini ifade edebilcek kadar ingilizce bilmende fayda var. katıldığın proje için YouthPass sertifikası alıyorsun bunu CV için kullanabilirsin bu senin için çok güzel bir avantaj. senin için linkler bırakacağım oradan da daha çok bilgi edinebilirsin. http://www.ua.gov.tr/ ve

Yurt Dışı Staj Programları

 • AIESEC staj programlarına mutlaka göz atmalısın. Öğrenci olma şartı olmayan benim gördüğüm tek proje. Bazı projelerinde para kazabiliyorsun bazılarında bir para kazanmıyorsun gönüllü staj programları var ama deneyim ve pratik kazanacağına eminim. İşe alım müdürüyle online bir mülakata girip sonrasında kabul aldığınızda vize işlemleri işe alım süreciyle ilgili ilgili aiesec kuruluşundan destek alıyorsun. Sonra da gidip kendi alanında staja başlıyorsun.
  üç faklı staj var
  GLO​BAL ENTREPRENEURS (Kısa Dönem Kurumsal Staj Programı) 4-8 hafta
  GLOBAL CITIZEN (Gönüllü Toplumsal Gelişim Stajları) 6-12 hafta
  G​LOBAL TALENT (Uzun Dönem Kurumsal Staj Programı) 3-18 ay
  Detaylı bilgi için AIESEC türkiye sitesine de göz atabilirsin.

yurt dışı projeleri
Yazıyı okuduğun için teşekkür ederim. Umarım beklentini karşılayan bir yazı olmuştur. Yazmamı önereceğin konuları, yazıyla alakalı yorumlarını veya sorularını yoruma ya da bana yazabilirsin.
İnstagram Hesabım

İlginizi Çekebilir : Değer Katacak Videolar 2

Bu e-posta aboneliği size değer katar!

betulnsayin tarafından yazıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

feynman-teknigi

4 Adımda Etkili Öğrenme Tekniği “FEYNMAN TEKNİĞİ"

marketing

GÜNÜMÜZDE PAZARLAMA